Živé výsledky
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • Ang
    Ang
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • Čes
    Čes
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob
  • ECU
    ECU
    CUW
    CUW
  • Tun
    Tun
    JPN
    JPN
  • ESP
    ESP
    SAU
    SAU

O čem se špitá v Premier League: Citizens končí s rozdáváním bodů, Chelsea stále málo vyspělá

O čem se špitá v Premier League: Citizens končí s rozdáváním bodů, Chelsea stále málo vyspělá
Zdroj: Depositphotos

O víkendu se hrála pouze polovina 21. kola Premier League, přesto je spoustu co rozebírat. Manchester City předvedl obrat na půdě Newcastlu, v naší týdenní sérii se budeme věnovat i triumfu Chelsea nad Fulhamem 1:0.

KDB = důležitější než Haaland

Pokud někomu chyběl důkaz o důležitosti Kevina de Bruyna pro Manchester City, stačí mu na to dvě hodinky sobotního zápasu s Newcastlem. Magpies rozhodně nebyli v ideální formě, naopak oproti loňsku do defenzivy hořeli, Citizens ale netrefovali bránu.

Když už se to podařilo, Martin Dúbravka byl na správném místě. Manchesteru se opět vymstila letošní neschopnost vstřelit druhý gól, Newcastle pak zápas otočil během tří minut. Body již v probíhajícím ročníku takto Citizens darovali Tottenhamu, Chelsea i Liverpoolu.

Když přišel de Bruyne, okamžitě byl nebezpečný z přímého kopu. Čtyři a půl minuty poté se do míče opřel na hranici vápna, a jako by to byla ta nejlehčí věc na světě, balón poslal mezi nohama Fabiana Schara přímo do levého spodního rohu.

Belgičan i asistoval na rozhodující zásah a ukázal, že bude do dalších zápasů extrémně důležitý. Po jeho příchodu byly centry konečně adresné a nebezpečné, což bude návratem Haalanda stále větší zbraň. Citizens bez de Bruyneho ale určitě trpí více než bez norského snajpra.

Chelsea je na svém prozatímním maximu

Chelsea vyhrála třetí ligový zápas v řadě, fanoušci jsou poměrně šťastní, z nezaujatého pohledu to však taková sláva není. Anglicky by se slušelo napsat: „It’s okay.“ Jenže právě po okay nastává určité „ale“.

Na mladém kádru je obrovsky znát nesehranost. A to už od začátku roku v každém zápase. Na Lutonu udělala Chelsea ze stavu 3:0 v 80. minutě drama do poslední minuty, na Middlesbrough nevstřelili její hráči s xG skoro na hodnotě 3 ani jeden gól.

Proti Fulhamu se sice vyhrálo, nemělo to ale být drama do závěrečných minut. Neproměněné šance, špatná koncovka, to vše z pramení nezkušenosti.

Dost možná ještě horší je to, jak bláhově Blues hráli v nastavení. Místo odkopnutí míče kombinovali okolo vlastního vápna. Při vší úctě, něco takového jsme na úrovni Premier League už dlouho neviděli.

Zdroj: Premier League

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Pardubice dotáhly vysněnou posilu. Liberec na ní krásně vydělal

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?