Reklama

Nový rekord Serie A! Bologna nasadila do hry 15letého mladíka

O velké překvapení se postarala Bologna. Ve středu večer přivítala na své půdě Janov a v nominaci na zápas nechyběl Wisdom Amey, který se po nástupu na hřiště zapsal do historie.

Zdroj: Bologna FC

Bologna i Janov měly přes vzájemným zápasem víceméně jistotu záchrany. Ovšem Janovu se zisk tří bodů hodil více, aby to oficiálně stvrdil.

A to se také podařilo. Bologna na své půdě padla 0:2. Přesto právě hráč v jejím dresu přepisoval historii nejen italského fotbalu.

Když totiž v 89. minutě na hřiště vběhl Wisdom Amey, stal se nejmladším hráčem, který kdy okusil Serii A.

Amey má pouze 15 let a 274 dní. Pro pravého beka se tak jedná o velký milník. Koneckonců teprve v této sezoně začal nastupovat v kategorii sedmnáctiletých.

Nutno pak zmínit, že Amey je vůbec prvním hráčem narozeným v roce 2005, která minimálně v rámci nejlepších pěti evropských lig nastoupil. Jedná se tedy o významný zápis.

Je však velmi dobře známo, že debut v takto brzkém věku nemusí být zárukou ničeho. Mnoho hráčů nastoupilo v mladém věku a následně se nedokázali prosadit v dospělém fotbale.

Bude zajímavé sledovat, jak si povede mladík Amey, který v srpnu oslaví šestnácté narozeniny.

Zdroj: Bologna FC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Glosa: VAR tak, jak ho chceme! Euro je první velkou soutěží, kde je videorozhodčí ku prospěchu

Už jsou to téměř tři roky, co je VAR součástí našich fotbalových životů. Očekávání byly vysoké. Vynulují se chyby, zodpovědnost se rozdělí na více osob, a tak dále... Nakonec je však videorozhodčí spíše přítěží.

Nizozemsko vs. Rakousko: Preview a tipy na sázení

Sedmý hrací den mistrovství Evropy uzavře utkání Nizozemska s Rakouskem. Obě mužstva své první zápasy dokázala vyhrát. Půjde ve skupině C do čela favorizované Nizozemsko nebo Rakušané překvapí?

Zlatá fotbalová generace: Jiří Jarošík byl českým nevybroušeným diamantem

Zlatou fotbalovou generaci České republiky zná každý. Všichni ji umíme vyjmenovat, vzpomínáme na EURO 2004 a MS 2006. Tehdy jsme měli fotbalový svět u kopaček.
Reklama