Spojte se s námi


Bundesliga

Majitel Chelsea nerozumí fotbalu? Boehly čelí kritice ze strany sportovního ředitele Mohuče, prý bude litovat

Publikováno

dne

Chelsea má nového majitele a ten se chtěl v přestupovém okně ukázat, což se povedlo. Blues utratili ze všech klubů na světě nejvíce peněz. Nicméně start do sezony nebyl z nejvydařenějších. Nebyl ovšem ani katastrofální, přesto byl vyhozen kouč Thomas Tuchel. Tento krok je terčem kritiky, a to i ze strany bývalého zaměstnavatele německého trenéra.

99 zápasů, 3 trofeje a 3 neúspěšné finálové duely. Mezi tři získané trofeje však patří pohár pro vítěze Ligy mistrů, Superpohár UEFA či MS klubů. Dvakrát Chelsea pod vedením německého kouče neuspěla ve finále FA Cupu, jednou ve finále Carabao Cupu.

Jinak ovšem Thomas Tuchel odváděl v londýnském klubu vynikající práci. Týmu vštěpil zřejmý rukopis a dostat prostor a čas, bylo by zajímavé sledovat, co zvládne s novými posilami, které přišly v létě. Jenže se tak nestane.

Šest kol Premier League, po nichž je Chelsea šestá se ztrátou pouze 5 bodů na první Arsenal, a jeden nepovedený zápas v Lize mistrů, konkrétně prohra 0:1 s Dinamem Záhřeb, mu překvapivě zlomila vaz.

Přitom ještě pár týdnů před jeho vyhazovem nový majitel Chelsea Todd Boehly tvrdil, že právě na Tuchelovi bude stát na Stamford Bridge celý projekt. Měl být klíčovou postavou. Ovšem nakonec je vše jinak.

Boehly se ihned dostal pod palbu kritiky. Nejen z řad fanoušků, ale také expertů či přímo od lidí, kteří se v profesionálním fotbale pohybují. Jedním z kritiků se stal mimo jiné sportovní ředitel bundesligové Mohuče Christian Hendel.

„Bylo to čistě rozhodnutí majitele klubu. Někdo, kdo o fotbale nemá ani ponětí, si zřejmě myslel, že šesté místo není dost, a tak si řekl, že zkusí jiného trenéra. Po pouhých šesti zápasech. Jiný důvod mě nenapadá. V Chelsea toho budou hořce litovat, tak dobrého trenéra jen tak nezískají,“ vyjádřil se Hendel pro Bild.

Podle Hendela je vyhození Tuchela vodou do mlýna přesně pro lidi, kteří protestují proti modernímu fotbalu, v němž mají investoři mnohdy hlavní slovo, aniž by fotbalu rozuměli.

Za zmínku pak stojí, že Hendel byl právě v Mohuči nadřízeným německého kouče. V letech 1992 až 2016 tam byl sportovním ředitelem. Poté si krátce odskočil do Schalke, kde strávil tři roky, aby se v roce 2020 opět vrátil na svůj post v Mohuči.

Zdroj: Transfermarkt, Bild, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.