Více
  Novinky Fotbal Bundesliga Nový magazín o Bayernu Mnichov bude vycházet každý měsíc. Děláme to z...

  Nový magazín o Bayernu Mnichov bude vycházet každý měsíc. Děláme to z lásky ke klubu, tvrdí předseda fanklubu Red Dogs

  -

  Jakkoliv je to těžce pochopitelné, o celé Bundeslize mnoho informací v médiích napříč Slovenskem a Českou republikou o ní nenajdeme. Dokonce ani o takovém velkoklubu, jakým je Bayern Mnichov. Přesně proto vznikl nový magazín, který se právě bavorským celkem zabývá. Na svědomí jej má oficiální československý fanklub Red Dogs. Co vše v magazínu najdete a jaký je jeho obsah? Na otázky odpovídal předseda fanklubu Miroslav Klaban.

  První číslo magazínu Red Dogs je venku :-)Přečíst si ho můžete v odkazu.https://indd.adobe.com/view/d7e7e222-e62a-4e5c-878c-8e39e884e015

  Zveřejnil(a) FC Bayern Mnichov Fanclub RED DOGS dne Čtvrtek 9. ledna 2020

  Jak jste přišli k myšlence založit magazín Mia san Red Dogs?

  Někdy v říjnu minulého roku jsme si povídali s příznivci Bayernu a někdo přišel s myšlenkou, že by nebylo špatné založit vlastní magazín o Bayernu. Přišlo nám to jako dobrý nápad, protože na stránkách v České republice či na Slovensku není mnoho informací o tomto velkoklubu. Jsou zde pouze informace o přestupech nebo reportáže ze zápasů a podobně, ale jiných článku je zde jen pomálu, tak jsme s tím souhlasili.

  Chtěli jsme, aby zde vzniklo něco, co by Bayern přiblížilo více do hloubky. Během následujících dní jsme tedy na našich FB stránkách podali inzerát, že sháníme redaktory a přihlásilo se několik lidí. Tak jsme je poprosili, aby napsali článek, podle kterého jsme udělali výběrové řízení a ustanovili počet redaktorů na osmnácti lidech. Poté jsme se mohli pustit do prvního čísla – takzvaného předčíslí, které jsme museli poslat na oddělení Bayernu ke schválení.

  Od klubu jsme totiž potřebovali povolení, abychom mohli časopis oficiálně vydávat v československých končinách. Bayernu se naše provedení magazínu líbilo a povolení nám udělilo. Tudíž jsme se mohli pustit do práce a 10. ledna vyšlo první číslo.

  V Magazínu Mia san Red Dogs, který je věnovaný FC Bayernu Mnichov, najdeš mimo jiné také rozhovor s Thiagem.Celý…

  Zveřejnil(a) FC Bayern Mnichov Fanclub RED DOGS dne Čtvrtek 23. ledna 2020

  Kolik má magazín stran a z jakých témat se skládá?

  První číslo mělo přes 100 stran a další budou závislé na tom, kolik se toho odehraje v Bayernu. Chceme zkrátka lidem přinášet vždy nejaktuálnější témata, aby například nemuseli měsíc kouknout na internet a hledat informace o Bayernu. Ale když si přečtou magazín, tak aby měli přehled o všem, co se v klubu odehrálo. Témata se vždy zabývají tím, co se v klubu stane.

  Mimo to zde také najdete rozhovor s hráči, které vycházejí v magazínu 51, což je vlastně oficiální magazín Bayernu, který dostávají jen členové Bayernu. Proto jsme potřebovali také to povolení přímo od klubu. Jsou to rozhovory, jenž v naších končinách nenajdete a přinášejí mnoho podrobností o fungování klubu. O tyto překlady se stará Tibor Flegner, který bydlí v Německu a Míša Čechová.

  Ostatní redaktoři vytváří vlastní originální články. Naším hlavním mottem je, že to děláme z lásky ke klubu a ve svém volném času, tudíž nechci nikoho nutit na odevzdání článku do nějakého data. Vždy se jen domluvíme, o čem který redaktor bude psát a do kdy by bylo vhodné článek poslat, abych ho mohl zpracovat do dalšího čísla.

  Kdybychom někoho do něčeho nutili, tak by se z toho nestal koníček, ale práce. A jak si jistě pamatujete ze školy, tak se vám vždy lépe psali slohové práce o vašem oblíbeném tématu, které jste si mohli sami vybrat, než o tématu, které vám přidělil vyučující. Jediný člověk, který má vždy přesný termín odevzdání práce, tedy grafiky, je náš skvělý grafik Branči Gronos, za což jsem se mu moc již kolikrát omluvil, ale oba víme, že bez něj by to nešlo.

  Další redaktoři mají volnou ruku a záleží pouze na nich, kolik článků do daného měsíce stihnou sepsat. Jak jsem již říkal, chceme to dělat jako koníček. Ne jako práci, do které by se musel člověk nutit.

  Exkluzivní rozhovor se Slovenským reprezentantem Tomášem Hubočanem pro magazín Mia san Red Dogs , který si mimo jiné…

  Zveřejnil(a) FC Bayern Mnichov Fanclub RED DOGS dne Neděle 12. ledna 2020

  Jak často bude magazín vycházet?

  Přemýšleli jsme jestli máme udělat magazín, který bude vycházet jednou za měsíc nebo jednou za dva měsíce. Ale jelikož chceme, aby byl čtenář stále v obraze, zvolili jsme, že bude vycházet jednou za měsíc.

  Máš představu, kolik lidí si první magazín přečetlo?

  Tak to vůbec netuším. Nemáme žádný program, který by si vedl přesné statistiky. Ale díky tomu, že máme velkou PR reklamu v podobě sdílení našeho časopisu na stránkách Fotbal netradičně, Fotbalové Bundesligy, několika známých youtuberů a samozřejmě vašemu Ruiku, tak počet oslovených lidí je kolem 220 tisíc, ale samozřejmě, že ne všichni oslovení si magazín přečtou.

  Nepřemýšlíte o tom, že by se magazín zabýval celou Bundesligou a ne pouze Bayernem?

  Nene, o tom vůbec nepřemýšlíme. Naše srdce patří Bayernu a radši detailně rozebereme vše, co se odehrálo v našem klubu, než jen okrajově celou Bundesligu. Přeci jen se toho v této úžasné soutěži stane během měsíce tolik, že bychom se tím nemohli tak detailně zabývat jako když se budeme zabývat pouze naším klubem.

  Proč jste si vybrali jméno Mia san Red Dogs?

  Přemýšleli jsme nad názvem a padlo několik zajímavých jmen. Pak někdo přišel právě s tímto názvem a s drtivou většinou byl odhlasován. Lidi, kteří sledují Bayern, název jistě chápou. Ale pro ty, kteří tolik ne, je zde malé vysvětlení. Mia san Mia je heslo Bayernu, v překladu to doslova znamená “My jsme my”, ve volném překladu by se to dalo také označit jako “Jsme jací jsme”. Toto heslo symbolizuje Bayern, proto v překladu je náš název My jsme Red Dogs (název fanklubu).

  Magazín bude pouze elektronický nebo také v tištěné podobě?

  Zatím je magazín vydáván pouze v elektronické podobě s tím, že si ho čtenáři mohou stáhnout, aby si ho mohli číst i offline a aniž by museli být při každém čtení připojeni k internetu. Ale v současné chvíli nedokážu říct, jestli jednou přejdeme i na tištěnou verzi.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Pomůže Ovečkin svému ruskému kolegovi k vytouženému Stanley Cupu?

  Ilja Kovalčuk se podruhé stěhuje v letošní sezóně, tentokrát odchází z Montrealu Canadiens do Washingtonu Capitals. V klubu z hlavního města USA...

  Bruno Fernandes mi připomíná Scholese a Verona, řekl Solskjaer a prozradil...

  Bruno Fernandes vstřelil v neděli svůj první gól v dresu Manchesteru United, který nakonec zdolal Watford 3:0. Ole Gunnar Solskjaer pěl na...

  Souček se stal kladivářským rekordmanem posledních 6 let! Jakou statistiku ovládl?

  Byť má reprezentační záložník ve West Hamu odehrané pouze tři zápasy, může se již pyšnit prvním dílčím úspěchem. Žádný jiný hráč se...