Spojte se s námi


Fotbal

Nový bek Realu Madrid: Snad budu mít kariéru jako Carvajal! Marcela a Roberta Carlose si obrovsky vážím, hodně mě naučili

Velký návrat domů. Odchovanec Realu Madrid za tři roky v Rayu Vallecanu fotbalově vyrostl natolik, že se jej Los Blancos rozhodli vykoupit zpět. Podobnou cestou prošel Dani Carvajal.

Publikováno

dne

Velký návrat domů. Odchovanec Realu Madrid za tři roky v Rayu Vallecanu fotbalově vyrostl natolik, že se jej Los Blancos rozhodli vykoupit zpět. Podobnou cestou prošel Dani Carvajal.

Poté, co Fran García vylezl z akademie Realu Madrid, odešel na hostování do druholigového Raya Vallecana. Ve skromném celku z jihu Madridu se ihned dostal do základní sestavy, odehrál 41 zápasů a bilancí 1+3 pomohl k postupu do La Ligy.

V Rayu se tak zalíbil, že jej po sezóně vykoupilo, Real si ponechal zpáteční odkup na 5 milionů eur. Fran už v minulé sezóně předváděl slušné výkony, ale v té uplynulé zažil ten životní, průlomový ročník.

Odehrál všech 38 zápasů, zapsal bilanci 2+3, patřil mezi nejlépe hodnocené beky La Ligy, ne-li toho nejlepšího. Real Madrid tak už v zimě aktivoval klauzuli zpětného odkupu s tím, že se García připojí k týmu Carla Ancelottiho v létě.

Teď nadešel ten den a odchovanec Realu Madrid byl v pondělí ráno představen zpět na Santiago Bernabéu. Jako mladík měl ještě možnost zažít dvě velké ikony Realu na levém beku, Marcela a Roberta Carlose.

„Když jsem tehdy trénoval s áčkem, potkal jsem se s Marcelem a mám k němu velký obdiv, protože mi podal pomocnou ruku. K Robertovi Carlosovi chovám speciální náklonnost, protože jsem se toho od něj ve svém prvním roce v Castille hodně naučil,“ uvedl na tiskové konferenci García.

Podobným procesem jako García prošel před lety Daniel Carvajal. Odchovanec akademie v roce 2012 přestoupil do Bayeru Leverkusen a dařilo se mu tak náramně, že jej Real ihned po jedné sezóně vykoupil zpět. Poté se stal klíčovým hráčem a do teď na pozici pravého beka nikoho jiného nepustil.

„Samozřejmě, že by se mi líbilo mít cestu jako Carvajal, je to takové zrcadlo pro všechny mladé hráče. Kéž bych měl takovou kariéru jako on! Přicházím s tím, abych se stal velkým hráčem,“ říká 23letý obránce.

Zdroj: Real Madrid

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.