Spojte se s námi


Chance Liga

Nový asistent Slavie chce titul i MOL Cup. Přesouvám se do nejlepšího týmu v lize, řekl Kerbr

Ani ne měsíc po oficiálním konci trenéra Jaroslava Köstla je známý nový asistent Jindřicha Trpišovského. Pravou ruku mu bude dělat Milan Kerbr. Co bývalý svěřenec Trpišovského řekl v prvním sešívaném rozhovoru?

Publikováno

dne

Ani ne měsíc po oficiálním konci trenéra Jaroslava Köstla je známý nový asistent Jindřicha Trpišovského. Pravou ruku mu bude dělat Milan Kerbr. Co bývalý svěřenec Trpišovského řekl v prvním sešívaném rozhovoru?

Milan Kerbr byl s angažmá ve Slavii spojován od oznámení nového realizačního týmu reprezentace. Jeho součástí byl i Jaroslav Köstl. Bývalý ligový fotbalista dělal od léta 2021 asistenta Václavu Jílkovi v Sigmě Olomouc.

Společné časy v Liberci

Jindřich Trpišovský po Kerbrovi sáhl i proto, že ho trénoval během angažmá ve Slovanu Liberec. Již tehdy v něm hlavní kouč Slavie viděl potencionálního trenéra. Kerbr se do trenérské kariéry postil hned po konci té hráčské. Pokračoval v Olomouci, akorát v jiné roli.

„Nechávám něco za sebou, zároveň jsem se ale přesunul do nejlepšího týmu v lize. Se všemi v Sigmě mám dobrý vztah a i proto jsem rád, že se s nimi budu moct po návratu do Prahy ještě rozloučit,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Kerbr.

Dalo by se říci, že se Kerbr stal tak trochu obětí Trpišovského koníčku předělávat hráče na univerzály. Z ofenzivního křídla se stal obráncem, podobně jako to Trpišovský udělal kupříkladu s Lukášem Masopustem.

„Na vlastní kůži jsem tyto atributy pocítil v Liberci – trenér Trpišovský mě z levého křídla předělal na levého obránce. S Vladimírem Coufalem jsme pilovali lajny a dostávali se i do zakončení. Presink, represink, sprinty, náběhy. Náročnost je zkrátka enormní, což se mi líbí,“ pokračoval nový asistent sešívaných.

Masopust s Kerbrem nebyli jediní, kupříkladu Tomáši Holešovi přesun z pravé strany defenzivy možná zachránil kariéru. Nicolae Stanciu se pod Trpišovským naučil bránit a někdejší křídelník Lukáš Provod se našel uprostřed zálohy.

První zkušenost s bojem o titul

Dalšího z univerzálu čeká nyní adaptace na nezvyklé prostředí. Kerbr v průběhu angažmá ve Slovácku, Liberci, Apollonu Limassol a Olomouci nevyhrál žádnou trofej, za největší úspěch lze považovat účast v Evropské lize se Slovanem.

Na ambicích mu to ale neubírá. Přestože Slavia ztrácí na první Spartu se zápasem k dobru pět bodů, Kerbr jednoznačně myslí na titul. A vnímá i exkluzivní možnost obhájit triumf v rámci MOL Cupu.

„Já osobně jsem nikdy nebyl v klubu, který mířil na trofeje, takže se na to opravdu moc těším. Získat pohár, dostat se co nejdál v Evropské lize, vyhrát titul. To všechno jsou naše hlavní cíle pro aktuální sezonu,“ dodal Kerbr.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.