Spojte se s námi


Fotbal

Nová posila Lazia se prezentovala antifašistickou písní, fanoušci se zlobí

Elseid Hysaj se stal v létě novou posilou Lazia Řím. Jak už to tak na klubové úrovni chodí, musel se uvést zazpíváním některé písně. A jeho volba evidentně nebyla úplně v souladu se smýšlením fanoušků.

Publikováno

dne

Elseid Hysaj se stal v létě novou posilou Lazia Řím. Jak už to tak na klubové úrovni chodí, musel se uvést zazpíváním některé písně. A jeho volba evidentně nebyla úplně v souladu se smýšlením fanoušků.

Fanoušci Lazia Řím jsou známí svým politickým založením. Avšak ne tím pozitivním, právě naopak. Někde jsou označovaní za fašisty, jinde za nacisty.

Tak či tak s fanoušky Lazia často souvisí rasismus či diskriminace žen. Zkrátka nic, čím by se měl někdo chlubit.

Své o tom ví například Vedat Muriqi, který do klubu přestoupil v létě 2020. Reprezentant Kosova se totiž netají svými politickými názory, které rozhodně nejsou v souladu s názory fanoušků Lazia, a tak se dočkal během zápasů urážek.

A nyní se o tom přesvědčil i Elseid Hysaj. Albánský obránce přestoupil do Lazia v létě. Když se měl prezentovat zpíváním písně, zvolil slavnou „Bella Ciao“.

Co je na tom tak zlého? V letech 1943 až 1945 ji italští partyzáni považovali za hymnu protifašistického odboje, ve světovém měřítku je píseň brána jako hymna svobody a odporu.

Mnoho fanoušků se hned chtělo s hráčem osobně setkat. Ultras dokonce navštívili restauraci, kde tým zrovna pobýval. Jenže marně, tým již restauraci opustil. Hysaj se tedy s fanoušky sešel před hotelem, na vše dohlížela skupina policistů.

Nadšený z toho rozhodně nebyl Maurizio Sarri, tedy nový kouč Lazia. Ten si nepřeje, aby fanoušci jakkoliv rušili jeho svěřence. Je si vědom toho, jak negativní dopad takové situace na hráče mohou mít.

Nutno však zmínit, že se Hysaj od některých příznivců dočkal i pochval. Někteří jedinci si totiž nepřejí být spojováni s extremismem a jsou rádi, že takovým způsobem mohou hráči změnit, jak klub vnímá fotbalová veřejnost.

Zdroj: Calciomercato

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.