Reklama

Nová posila Lazia se prezentovala antifašistickou písní, fanoušci se zlobí

Elseid Hysaj se stal v létě novou posilou Lazia Řím. Jak už to tak na klubové úrovni chodí, musel se uvést zazpíváním některé písně. A jeho volba evidentně nebyla úplně v souladu se smýšlením fanoušků.

Fanoušci Lazia Řím jsou známí svým politickým založením. Avšak ne tím pozitivním, právě naopak. Někde jsou označovaní za fašisty, jinde za nacisty.

Tak či tak s fanoušky Lazia často souvisí rasismus či diskriminace žen. Zkrátka nic, čím by se měl někdo chlubit.

Své o tom ví například Vedat Muriqi, který do klubu přestoupil v létě 2020. Reprezentant Kosova se totiž netají svými politickými názory, které rozhodně nejsou v souladu s názory fanoušků Lazia, a tak se dočkal během zápasů urážek.

A nyní se o tom přesvědčil i Elseid Hysaj. Albánský obránce přestoupil do Lazia v létě. Když se měl prezentovat zpíváním písně, zvolil slavnou “Bella Ciao”.

Co je na tom tak zlého? V letech 1943 až 1945 ji italští partyzáni považovali za hymnu protifašistického odboje, ve světovém měřítku je píseň brána jako hymna svobody a odporu.

Mnoho fanoušků se hned chtělo s hráčem osobně setkat. Ultras dokonce navštívili restauraci, kde tým zrovna pobýval. Jenže marně, tým již restauraci opustil. Hysaj se tedy s fanoušky sešel před hotelem, na vše dohlížela skupina policistů.

Nadšený z toho rozhodně nebyl Maurizio Sarri, tedy nový kouč Lazia. Ten si nepřeje, aby fanoušci jakkoliv rušili jeho svěřence. Je si vědom toho, jak negativní dopad takové situace na hráče mohou mít.

Nutno však zmínit, že se Hysaj od některých příznivců dočkal i pochval. Někteří jedinci si totiž nepřejí být spojováni s extremismem a jsou rádi, že takovým způsobem mohou hráči změnit, jak klub vnímá fotbalová veřejnost.

Zdroj: Calciomercato

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Paolo Di Canio a jeho oslava golu v derby s As Roma z roku 2005 – to k Laziu patří a ne levičacká svoloď ! Hysaj si to spletl – to co kdákal měl kokrhat při přestupu do As Roma tam by mu tleskali levičáci !!

    • Jen na okraj, fašistické a nacistické hnutí je oboje levicové, opíralo se hlavně o dělnickou třídu. Komunisté byli jejich společným nepřítelem, protože se opírali o stejný voličský elaborát. Lišili se pouze tím, že nechtěli třídní boj, na rozdíl od komunistů totiž věděli, že vyšší třídu a jejich peníze potřebují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené