Spojte se s námi


Fotbal

Nominace se blíží! Které obránce by poslal Ujfaluši na Euro a neskončil David Zima v Itálii příliš brzy?

Fotbalová veřejnost se nyní soustředí na konec ligových soutěží a poslední kola pohárů. Pak ale přijde Euro. Nominace se blíží! Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši promluvil o hráčích, které by na šampionátu rád viděl i o brzkém konci Davida Zimy v Itálii.

Publikováno

dne

Fotbalová veřejnost se nyní soustředí na konec ligových soutěží a poslední kola pohárů. Pak ale přijde Euro. Nominace se blíží! Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši promluvil o hráčích, které by na šampionátu rád viděl i o brzkém konci Davida Zimy v Itálii.

Patřil mezi nejlepší obránce, které český fotbal vyprodukoval. Tomáš Ujfaluši hrál za Olomouc, Hamburk, Fiorentinu, Atlético Madrid, Galatasaray či pražskou Spartu. Nyní se v podcastu Liga naruby rozpovídal o tom, jak vidí mladé naděje na stoperském postu.

„Tomáš Vlček s Robinem Hranáčem jsou oba moderní stopeři. Víme, že dnešní fotbal je velmi rychlý a agresivní a to oba dva splňují. Udělali veliký výkonnostní skok díky Radoslavu Kováčovi v Pardubicích,“ řekl osmasedmdesátinásobný reprezentant.

Ujfaluši by se dokonce nebránil ani tomu, aby alespoň jeden z nich odehrál nadcházející evropský šampionát v základní sestavě. Podle jeho názoru by měl Ivan Hašek zadní řady dále vybírat z hráčů, jako jsou Tomáš Holeš, Adam Vitík, či Ladislav Krejčí.

Ujfaluši konec Zimy v Turíně nečekal

„Robin Hranáč je aktuálně jedním z nejlepších stoperů naší ligy. Formu potvrzuje také v Konferenční lize. Tomáš Vlček zase vyřadil ze sestavy Slavie Ogbua. Oba mají předpoklady k tomu, aby se stali stavebním kamenem nové reprezentace,“ dodal Ujfaluši.

Dalším bekem, který připadá v úvahu do středu české reprezentančí obrany je David Zima. Slávista všechny překvapil zimním návratem do Slavie. Oproti původním předpokladům, se mu angažmá v FC Turín příliš nevydařilo.

„Rychlý konec Davida Zimy v Itálii jsem nečekal. Je mi ale jasné, že by se rád dostal do nominace na Euro. To ho zřejmě k návratu přesvědčilo. Sám nevím, kterou cestu bych volil já,“ řekl na adresu olomouckého odchovance Ujfaluši.

Jak je vidět, pro Ujfalušiho platí heslo mládí vpřed. Jestli se radami bývalého skvělého fotbalisty bude řídit Ivan Hašek, uvidíme už v červnu. Nominace se rychle blíží!

Zdroj: Liga naruby

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.