Spojte se s námi


Fotbal

Nominace repre: Nováček Matoušek, bratři Sadílkové, sedm slávistů i návrat Jugase

Česká fotbalová reprezentace má před sebou dva červnové zápasy proti Faerským Ostrovům a Černé Hoře. Jaroslav Šilhavý nominoval 25 hráčů, z nichž se někteří po prvním duelu odpojí.

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace má před sebou dva červnové zápasy proti Faerským Ostrovům a Černé Hoře. Jaroslav Šilhavý nominoval 25 hráčů, z nichž se někteří po prvním duelu odpojí.

Českou reprezentaci čeká 17. června duel kvalifikace na mistrovství Evropy s Faerskými ostrovy, o tři dny později se utkají v přátelském utkání s Černou Horou.

Jaroslav Šilhavý povolal jednoho nováčka – Jana Matouška z Bohemians. Zároveň také nominoval bratrské duo Michala a Lukáše Sadílka. V české reprezentaci spolu bratři naposledy nastoupili v roce 2011 – Roman a Michal Hubníkovi.

Do nominace se tentokrát vešlo 25 hráčů. V brance stálá dvojice Tomáš Vaclík a Jiří Pavlenka, k nim připadl Tomáš Koubek, který začal znovu chytat v Bundeslize. V obraně se hlásí jeden návrat, po delší době se do reprezentace vrátil Jakub Jugas.

„Výkony Jakuba Jugase v Polsku jsme sledovali delší dobu. Už v březnu byl mezi náhradníky a teď jsme se rozhodli dát mu šanci, kterou si zaslouží. Co se týče Jana Matouška, je to rychlostní typ hráče, který se do naší hry hodí. V sezoně stejně jako další hráči Bohemians předváděl dobré výkony,“ vysvětloval Šilhavý.

Největší klubové zastoupení má v kádru Slavia a to hned sedm hráčů. Jmenovitě Davida Douděru, Tomáše Holeše, Davida Juráska, Ondřeje Lingra, Lukáše Provoda, Mojmíra Chytila a Václava Jurečku.

Sparťané jsou v týmu čtyři, Ladislav Krejčí, Jaroslav Zelený, Lukáš Sadílek a Jan Kuchta. V nominaci je více hráčů tentokrát z důvodu, že hned 6 fotbalistů se po kvalifikačním utkání s Faerskými ostrovy od týmu odpojí.

Volno dostanou Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek, Václav Jurečka, Ladislav Krejčí a Jan Kuchta.

„Mají za sebou extrémně náročnou sezonu. Vzhledem k tomu, že v Černé Hoře nás čeká příprava a chceme dát šanci i jiným hráčům, rozhodli jsme se vyjít vstříc jak těmto hráčům samotným, tak jejich klubům. Domluva se Spartou i se Slavií byla v tomto směru naprosto bezproblémová.

Snad i tento malý detail pomůže k tomu, že Sparta i Slavia budou dobře připravené na novou sezonu. To, aby byly úspěšné v evropských pohárech, je i v zájmu reprezentace a celého českého fotbalu,“ vysvětloval manažer reprezentace Tomáš Pešír.

Nominace české fotbalové reprezentace:

Brankáři: Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík.

Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, David Douděra, Tomáš Holeš, Jakub Jugas, David Jurásek, Ladislav Krejčí ml., Patrizio Stronati, Jaroslav Zelený, David Zima.

Záložníci: Václav Černý, Alex Král, Ondřej Lingr, Lukáš Provod, Lukáš Sadílek, Michal Sadílek, Tomáš Souček.

Útočníci: Adam Hložek, Mojmír Chytil, Václav Jurečka, Jan Kuchta, Jan Matoušek.  

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.