Spojte se s námi


Fotbal

Noční můra pro Chelsea! Hráčům hrozí výrazné snížení platu, klub chce v létě opustit hned několik hvězd

Londýnská Chelsea prožívá opravdu katastrofální a tragickou sezónu. V tabulce Premier League se aktuálně nachází až na jedenácté příčce, v Lize mistrů už také nepokračuje. A aby toho nebylo málo, klub chce v létě opustit hned několik hráčů!

Publikováno

dne

Londýnská Chelsea prožívá opravdu katastrofální a tragickou sezónu. V tabulce Premier League se aktuálně nachází až na jedenácté příčce, v Lize mistrů už také nepokračuje. A aby toho nebylo málo, klub chce v létě opustit hned několik hráčů!

Známý deník The Athletic přišel v několika posledních desítkách hodin s informací, že londýnskou Chelsea hodlá skutečně opustit několik hráčů.

Jestli k odchodu několika fotbalistů opravdu dojde je v tuto chvíli samozřejmě otázkou a musíme připomenout, že se stále jedná o spekulace. Faktem ale zůstává, že celek ze Stamford Bridge se zkrátka v aktuálním ročníku nachází ve velkých problémech.

Nutno podotknout, pokud někdo dokáže pravidelně přinášet důvěryhodné informace o klubech či potenciálních přestupech, je server The Athletic právě jedním z jedním z nich.

Ten sice blíže nespecifikoval hráče, kteří požádali o svůj odchod, už dříve byl ale s odchodem spojován například Mason Mount. Ten má před sebou posledních dvanáct měsíců platného kontraktu a o jeho služby stojí konkurenční Arsenal.

Majitel Chelsea Todd Boehly navíc hovořil o tom, že v létě klub provede poměrně výraznou čistku. Někteří hráči dokonce měli vyjádřit svou lítost nad tím, že v klubu podepsali dlouhodobé kontrakty.

Podle posledních zpráv hrozí hráčům, kteří byli podepsáni už za doby nového amerického majitele snížení platu o 30 %, pokud Chelsea neskončí na pozicích zaručující kvalifikaci do Ligy mistrů.

Objektivně je ale potřeba poznamenat, jestli za nezdary londýnského klubu vinit jen hráče. Momentálně již bývalý kouč Graham Potter očividně nedokázal kádru vtisknout typickou herní tvář a utrácení za nové posily bez takřka jakékoliv koncepce týmu nemusí zaručit úspěch.

Na základě informací výše uvedeného deníku jsou s aktuálním děním klubu hráči výrazně nespokojeni. Jeho vedení se zároveň zoufale snaží vyřešit pozici trenéra. Tím je prozatím Frank Lampard poté, co Chelsea odvolala Pottera.

O které další fotbalisty se nicméně má jednat? Kádr Chelsea by v létě mohli opustit také Kalidou Koulibaly, Pierre-Emerick Aubameyang, Conor Gallagher, Ruben Loftus-Cheek, Hakim Ziyech, Christian Pulisic a Edouard Mendy.

A velký otazník visí také nad další, nutno podotknout klíčovou dvojicí hráčů. Nikterak pozitivně to nevypadá s Kaiem Havertzem či N’Golo Kantém.

Zdroje: The Athletic, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.