Spojte se s námi

Premier League

Noční můra fanoušků Newcastlu se stala realitou. Klub do nové sezony povede Steve Bruce

Publikováno

dne

Newcastle United prožívá složité časy. Projevuje se to i na obrovské nespokojenosti fanoušků, z nichž drtivá většina odmítla prodloužit své permanentní vstupenky na další ročník. Na tom se zřejmě nic moc nebude měnit ani nyní, když klub oznámil, že do nové sezony jej povede Steve Bruce. Možná spíše naopak. Bývalý manažer největšího rivala Magpies, Sunderlandu, podepsal v St. James‘ Parku smlouvu na tři roky.

Osmapadesátiletý zkušený manažer se stal novým hlavním koučem Newcastlu United, kde se pokusí nahradit fanoušky milovaného Rafaela Beníteze, jenž se po vypršení smlouvy přesunul do Číny. Jeho posledním působištěm byl druholigový celek Sheffield Wednesday, kterému se upsal teprve v únoru. I proto se vedení Magpies dlouho nedařilo najít s již bývalým zaměstnavatelem Bruce společnou řeč.

Zatímco fanoušci projevují nad tímto rozhodnutím klubu obrovskou vlnu nevole, Steve Bruce to má naopak. „Jsem potěšen, že jsem byl jmenován do pozice hlavního trenéra Newcastlu United. Je to klub mého dětství a zároveň klub, kterému fandil můj otec, takže je to pro mě i mou rodinu speciální okamžik,“ vyjádřil se novopečený hlavní kouč nejseverněji situovaného klubu v Premier League.

„Je před námi obrovská výzva, ale jsem na to připraven. Vyhrneme si rukávy a uděláme vše pro to, aby fanoušci byli spokojení a aby tu vznikl takový tým, na který budou moci být hrdí,“ zakončil Steve Bruce své vyjádření po podpisu tříleté smlouvy.

Jeho příchod komentoval také výkonný ředitel Lee Charnley, který je pravou i levou rukou majitele Mika Ashleyho: „Steve má hlubokou náklonnost k Newcastlu United. Jsme potěšeni, že se k nám připojil trenér s takovými zkušenostmi, který je navíc tolik napojený na klub i město. Ví, co tento klub znamená pro fanoušky i celý region. Své srdce i duši vloží do vedení naší talentované skupiny hráčů. Tvrdá práce pro něj začne okamžitě, na novou sezonu Premier League budeme připraveni!“

Během 21 let své trenérské kariéry odkoučoval Steve Bruce přes 900 soutěžních utkání. V průměru vydržel u kormidla svých týmů necelé dva roky. Přežije v Newcastlu extrémní tlak a obrovskou nespokojenost fanoušků celé tři roky?

Reklama

Oblíbené