Spojte se s námi


Fotbal

Nizozemsko U21 vs. Gruzie U21: Preview a tipy na sázení

Ve středu startuje třetí kolo skupinové fáze Eura do 21 let. Nizozemsko vyzve jednoho z hostitelů, přičemž Gruzie má letos velmi nadstandardní formu. Co od vzájemného utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Ve středu startuje třetí kolo skupinové fáze Eura do 21 let. Nizozemsko vyzve jednoho z hostitelů, přičemž Gruzie má letos velmi nadstandardní formu. Co od vzájemného utkání očekávat a na co si vsadit?

Nizozemsko zatím na turnaji nepůsobí suverénně dle očekávání, po remíze s Belgií hrálo nerozhodně i s Portugalskem. K jistotě postupu místo musí vyhrát, teoreticky mu může stačit i remíza, ale to by záleželo o na druhém utkání.

Gruzie je v mnohem lepší pozici, po úvodní výhře nad Portugalskem remizovala s Belgií a se čtyřmi body je zatím první. K jistotě postupu jí stačí remíza, pokud by s Nizozemci prohrála, půjde dál v případě remízy Portugalska s Belgií.

Klíčové postavy Nizozemska

Domácí se spoléhají na Crysencia Summervilleho, křídelník Leedsu letos v Premier League nasázel čtyři branky a dvakrát asistoval. Na hrotu útoku válí Brian Brobbey, v dresu Ajaxu vstřelil 14 branek a čtyřikrát asistoval.

Klíčové postavy Gruzie

Hosty táhne křídelník Zuriko Davitashvili, za druholigový francouzský Bordeaux skóroval šestkrát a pětkrát asistoval. Na levé obraně září Irakli Azarovi, jenž letos za Crvenou Zvezdu Bělehrad přihrál na čtyři góly.

Nizozemsko se spoléhá na propracovanou defenzivu, v minulých deseti zápasech inkasovalo pouze dvakrát. Na turnaji za téměř 200 odehraných minut dostalo branku pouze od Portugalce Andrého Almeidy.

Naopak obranu Gruzie za dobře fungující označit nemůžeme. Čisté konto udržela jen ve čtyřech z minulých 14 utkání. Posledně od Belgie schytala dvě branky a byla ráda alespoň za remízu.

S ohledem na dobře fungující defenzivu Nizozemska, naopak nesrovnatelně méně kvalitní obranu tulipánů, i vzhledem k faktu, že Nizozemci jednoduše budou hrát na výhru, si myslím, že Gruzie poprvé na turnaji padne.

Reklama

Oblíbené