Nezastavitelný Haaland! Dvěma góly srazil Monchengladbach

Poprvé od března mohl na stadion omezený počet fanoušků. Ti z Dortmundu, kterých bylo přítomno asi 10 000, mohli sledovat další představení norského kanonýra Erlinga Haalanda. Ten se tentokrát dvěma góly podílel na výhře 3:0 nad rivalem z Monchengladbachu.

zdroj: dw.com

BVB vedlo od 35. minuty, když se střelou z úhlu kolem nohy Sommera, prosadil Reyna, jemuž míč prostrčil anglický supertalent Jude Bellingham. Pro 17letého záložníka se jednalo o první asistenci v Bundeslize.

Ve druhém poločase přišla Haalandova chvíle. Po faulu na Reynu kopal Dortmund penaltu a balón si postavil právě 20letý Nor. Střelu s přehledem umístil do levé strany branky. V 77. minutě zahrával Monchengladbach rohový kop.

Jediné co z něj však vzešlo byl protiútok Dortmundu, kdy Sancho na hraně vápna skvěle načasoval přihrávku do běhu Haalandovi a ten se střelou do horní poloviny Sommerovi svatyně trefil podruhé a pečetil tak výhru Černožlutých.

Zdroj: eurosport.com