Spojte se s námi


Fotbal

Neymar už měl v Paříži všeho tak akorát dost, popisuje situaci před jeho odchodem do Saúdské Arábie zaměstnanec PSG

Neymar se v létě stěhoval do Saúdské Arábie a na mnoho lidí přestup působil jako odchod za penězi. Co když ale Brazilec neměl na výběr? Podle slov jednoho ze zaměstnanců francouzského klubu už však Neymara fotbal ve Francii nebavil.

Publikováno

dne

Neymar se v létě stěhoval do Saúdské Arábie a na mnoho lidí přestup působil jako odchod za penězi. Co když ale Brazilec neměl na výběr? Podle slov jednoho ze zaměstnanců francouzského klubu už však Neymara fotbal ve Francii nebavil.

Neymar v PSG

Brazilec přišel do klubu jako nejdražší fotbalista historie. Francouzský klub aktivoval výkupní klauzuli Barcelony v hodnotě 222 milionů eur. Když pomineme častá zranění, tak Neymar v Paříži zářil, alespoň tedy z kraje. Během první sezony si ve 30 startech za PSG připsal úctyhodných 28 branek a 16 asistencí.

V další sezoně však odehrál ještě o 2 utkání méně. Vedlo to ke snížení statistik na 23 branek a 13 asistencí. Čísla, kterých dosáhl v prvních dvou sezonách, však už nikdy nedokázal zopakovat. Během dalších 3 sezon ve Francii už nikdy nenastřílel 20 a více branek. Každou další sezonu navíc počet odehraných zápasů klesal.

Vztah s Mbappém

Ačkoliv se duo Mbappé – Neymar od začátku společného působení jevilo velmi přátelsky, postupem času přátelství uvadalo. Na internetu můžeme nalézt nejednu koláž fotek nebo videí, na kterých se zmíněná dvojice jeví velmi přátelsky, až by se dalo říci, že vypadají jako nejlepší přátelé.

„Na začátku měl Kylian Neymara hodně rád. Když s ním však pracoval několik let každý den, tak jeho respekt postupně klesal,“ řekl jeden ze zaměstnanců pařížského velkoklubu serveru Daily Mail. Neymar neměl brát tréninky vážně, dokonce měl na jeden z tréninků dojít opilý.

Situace se následně zhoršila s příchodem Lionela Messiho, který měl s Neymarem velmi blízky vztah. Podle slov zaměstnanců byli oba hvězdní hráči (Messi a Neymar) uražení, že Mbappé dostal v podstatě klíčky od celého projektu.

Argentinec však jako introvert vždy pozdravil, bohužel to samé nelze říct o Brazilci. Ostatně většina hráčů údajně mělo pocit, jako kdyby je Neymar nerespektoval.

Konec v PSG

„Po 2 nebo 3 opravdu dobrých sezonách jsem měl pocit, jako kdyby už Neymar nebyl hladový. Působil přehlcený fotbalem, penězi. Stále měl motivaci hrát za národní tým, ale už ne třeba proti Brestu,“ dodává zaměstnanec.

Před letní tour v Japonsku měl mít Luis Enrique s Neymarem dialog, kdy mu sdělil, že už s ním nepočítá. „Společné fungování už nebylo možné, muselo to takhle skončit. Neymarovo chování už nebylo jako dřív,“ uzavírá jeden ze zaměstnanců PSG.

Zdroj: Goal, Daily Mail

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.