Spojte se s námi

Ligue 1

Neymar po MS v Rusku: Jsem skutečně simulant?!

Zveřejněno

dne

Jeden z nejznámějších brazilských fotbalistů současnosti přiznává, že po uplynulém Mistrovství světa v Rusku ve fotbale měl pochybnosti, zda je či není simulant. Dospěl k závěru?

Embed from Getty Images

Neymarovo chování na trávníku na Mistrovství světa 2018 si vysloužilo obrovskou dávku kritiky, neboť lze s nadsázkou říci, že stejně času jako na nohách s míčem u kopačky trávil na zemi rotující v kotrmelcích a s bolestivou grimasou se dožadující faulu. Nyní hráč poprvé od skončení turnaje do médií přiznal, že o kritice přemítal a nebyl si sám přes sebou jist, zda není simulantem.

V interview pro brazilský Globo se rozpovídal na dané téma. “Našel jsem si sestříhané záběry své hry na MS a v určitých okamžicích mi vyvstala v mysli otázka, zda skutečně nejsem simulant,” uvedl Neymar. “Na druhou stranu si myslím, že byl na mě až příliš velký tlak a míra viny, která se na mě snesla.”

Embed from Getty Images

Neymar si je vědom pozice, ve které se v rámci národního týmu nachází. “Vždy, když hrajeme, očekávám velký tlak. Bylo to tak od začátku mé kariéry, takže jsem si na to již zvykl. Chápu, že když Brazílie prohraje, je to většinou má vina,” smířlivě vypráví driblér s nadáním od pána Boha, ale složitou povahou.

Poté, co byla Brazílie vyřazena v utkání hraném v Kazani Belgií, reportér deníku Folha ze Sao Paula popsal problém “Kanárků”: “V zápasech potřebujete kličkovat a obehrávat protihráče, ale naši fotbalisté dělají tu chybu, že se o to snaží bezpodmínečně i v takových případech, kdy jsou zdvojováni či ztrojováni soupeřem.” Kritika mířila, jak jinak, především na Neymara. Ten si v zápasovém hodnocení novin vysloužil 2,5 bodu z maximálních 10.

Změní se chování Neymara na hřišti a budeme svědky méně jeho teatrálních pádů? Šance existuje, ale příliš s ní nejspíše nepočítejme.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019