Reklama

Neymar: Nevím, jestli je má mysl dost silná na to, abych se dál věnoval fotbalu. MS 2022 bude mé poslední

Co se týče čistě fotbalového talentu, patří Neymar mezi nejlepší fotbalisty světa. Na úplný vrchol mu však něco chybí, ať už je to zdraví, přístup, nebo jak teď sám přiznal, hlava.

Vyrovnat se s tlakem, který na sebe mají fotbalisté, není jednoduché. Můžete zahrát tisíce dobrých zápasů, ale přesto se později něco nepovede a čelíte velké kritice fanoušků.

Na vaše výkony a výsledky spoléhají statisíce, někdy miliony fanoušků a pokud je zklamete, není lehké se s tím vyrovnat. Zvlášť, pokud se jedná o Brazílii, kde je fotbal bez nadsázky náboženstvím. Kanárci pětkrát ovládli mistrovství světa, jsou tak nejúspěšnější reprezentací.

Mocně touží po šestém triumfu, ten však delší dobu nepřichází. A nezměnil na tom nic ani Neymar, do kterého Brazilci vkládali všechny své naděje. V roce 2014 měl první pokus, po naskočeném kolenu od Kolumbijce Zunigy do zad ale na domácím šampionátu dohrál už ve čtvrtfinále. A v semifinále musel z tribuny zkousnout hořkou potupu 1:7 od Němců.

V roce 2018 skončila Brazílie na šampionátu už ve čtvrtfinále, když vypadla po prohře 1:2 s Belgií. A ačkoli je Neymarovi teprve 29 let, myslí si, že mistrovství světa 2022 v Kataru, kde mu bude 30 let, bude jeho poslední.

“Myslím si, že to bude mé poslední mistrovství světa. Vidím to jako mé poslední, protože nevím, jestli je má mysl dost silná na to, abych se dál věnoval fotbalu,” uvedl Neymar v novém dokumentu ‘Neymar & The Line Of Kings’.

“Takže udělám všechno pro to, abych se ukázal v dobrém světle, udělám všechno pro to, abychom vyhráli, abych si splnil svůj největší sen, co mám od dětství. A doufám, že to dokážu,” dodal 29letý Brazilec.

Zdroj: Goal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené