Neymar musel vystoupit z Messiho stínu, tvrdí Alves

I po téměř šesti měsících od přestupu Neymara do PSG se Dani Alves obhajuje, že s jeho rozhodnutím vyměnit klub nemá nic společného. Spolu s tím však dodává, že Brazilec to musel udělat, pokud chtěl vystoupit z Messiho stínu.

Embed from Getty Images

Brazilský obránce v rozhovoru pro FIFA hovoří o Messim, jako o jednom z nejvlivnějších hráčů ve fotbalovém světě. Byl jeho spoluhráčem dlouhá léta v Barceloně, ale stejný potenciál vidí i ve svém krajanovi.

“Neymar musel vystoupit z Leova stínu. Hrát s někým tak výjimečným jako Messi, je pro vás požehnáním, ale také prokletím. Stále myslíte na to, zda jste sám tak dobrý, nebo je to kvůli němu,” začal 34-letý Alves.

“Můj názor je takový, že pokud chcete dosáhnout některé individuální věci, měli byste být od tohoto typu hráče co nejdále. To bylo pro Neymarův vývoj i Brazílii nejdůležitější, aby šel vlastní cestou.”

Alves se v interview opět nevyhnul otázkám o vlivu na Neymarovo rozhodnutí. Všechny spekulace odmítá, přiznává pouze pomoc při přestupu do katalánského velkoklubu.

“Když měl přijít do Barcelony, říkal jsem mu o všech dobrých věcech, které jsou v klubu či ve městě, ale tentokrát to tak nebylo. Sám nevěděl, jak se má rozhodnout, tehdy jsem mu řekl ať, následuje své srdce,” ukončil obránce PSG Dani Alves

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?