Spojte se s námi


Fotbal

Neuvěřitelné záběry z tréninkového kempu ukazují, jak hráči Francie diskutují o tom, jak zastavit ‚R9‘ před finále MS 1998

Ronaldo Luís Nazário de Lima byl fenoménem své doby. Během MS 1998 konaném ve Francii byl právem postrachem všech obran. Do médií uniklo video z tréninku reprezentace Francie, která se před finálovým kláním připravovala na hvězdného Brazilce.

Publikováno

dne

Ronaldo Luís Nazário de Lima byl fenoménem své doby. Během MS 1998 konaném ve Francii byl právem postrachem všech obran. Do médií uniklo video z tréninku reprezentace Francie, která se před finálovým kláním připravovala na hvězdného Brazilce.

Ronaldo byl na MS 1998 ve Francii postrachem všech obran

Ronaldo Nazário je považován za jednu z nejlepších „devítek“ historie fotbalu, která nedávala spát obráncům, kteří mu ve své době čelili. Na Mistrovství světa ve fotbale v roce 1998 byl jednou z ústředních postav celého turnaje a bavil fotbalové fanoušky po celém světě.

Hráč, který dovedl své mužstvo až do finále konaného na Stade de France, získal po turnaji ocenění pro nejlepšího hráče celého šampionátu. Na turnaji udivoval zejména svou dominancí ve vápně soupeřů a driblingem jemu vlastním.

Uniklé video ukazuje, jak se trenéři a hráči Francie připravují na brazilského kouzelníka

Před finálovým duelem trenérský štáb Francie věnoval speciální přípravu právě na brazilského „Fenoména“. Trenér Jacquet si chtěl být jistý, že Ronaldo nezničí jejich šance na vítězství před domácím publikem.

Na uniklém videu je vidět, jak Marcel Desailly, Lillian Thuram a Frank Leboeuf diskutují o tom, jak se pokusit zastavit smrtícího kanonýra Brazílie, který během tehdejší sezony vstřelil 34 gólů ve všech soutěžích. 

Hráči se zaměřili zejména na slavné Ronaldovy přešlapovačky, kterými mátl své soupeře. „Mně to udělal v Miláně,“ popisoval svou zkušenost s Ronaldem Desailly, který hrál v tehdejší době za AC Milán a slavný Brazilec oblékal dres konkurenčního Interu.

„Ať už šel doprava nebo doleva, vůbec jsem neviděl balón,“ líčil schopnosti Ronalda. „Je to magie,“ dodal s údivem.

Zmíněný trénink nakonec mohl být k ničemu, slavný Brazilec totiž v den zápasu omdlel a nakonec nemusel nastoupit do zápasu vůbec. Nakonec 30 minut před duelem brazilský tým potvrdil jeho přítomnost v základní jedenáctce, ve finálovém klání jej ale zastínil jeho pozdější kamarád Zinedine Zidane.

Francie šokovala svět jednoznačným vítězstvím 3:0 a Ronaldo byl pouhým stínem onoho gólového stroje. Brazilský kouzelník si ale spravil chuť čtyři roky poté, když se stal opět hlavní hvězdou turnaje a dovedl svůj tým k vysněnému zlatu.

Zdroj: Sport Bible, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.