Spojte se s námi

Fotbal

Neuvěřitelná forma Newcastlu. Magpies si jdou v čele s Howem pro záchranu

Ze začátku sezony to vůbec nevypadalo dobře. Newcastle se trápil a na první výhru čekal až do prosince. Pod Eddiem Howem se však tým neuvěřitelně rozjel a vypadá to, že ho v Premier League uvidíme i v další sezoně.

Publikováno

dne

Ze začátku sezony to vůbec nevypadalo dobře. Newcastle se trápil a na první výhru čekal až do prosince. Pod Eddiem Howem se však tým neuvěřitelně rozjel a vypadá to, že ho v Premier League uvidíme i v další sezoně.

Sobotní domácí výhra nad Brightonem 2:1 znamená, že Newcastle neprohrál už 8 zápasů v řadě, to se mu v Premier League povedlo naposledy v roce 2011.

Díky dobré formě se Magpies dostali na 14. místo a na kontě mají 28 bodů, což znamená sedmibodový náskok na sestupovou zónu. Úctyhodný výkon, pokud si uvědomíme, že ještě v polovině ledna byli na 19. pozici s pouhými 12 body.

Funguje především obrana, která se pod Eddiem Howem změnila k nepoznání. Za rok 2021 Newcastle stanovil nelichotivý rekord Premier League – 80 inkasovaných gólů. V roce 2022 Magpies obdrželi pouze 4 góly, nejméně z ligy.

Skvěle se chytil Trippier, který před zraněním stihl ve 4 utkáních 2x skórovat (jak jinak než z přímáku), přičemž jednou z toho byl vítězný gól, a přispět ke 2 čistým kontům.

Skvělé výkony podává i Dan Burn, který v sobotu nastoupil proti svému bývalému týmu. Zatímco Brighton po jeho odchodu prohrál 4 z 5 zápasů a inkasoval celkem 8 gólů, Newcastle si stěžovat nemůže.

Za Magpies odehrál vytáhlý obránce a klubový odchovanec 4 zápasy (3 výhry, 1 remíza), a přispěl k 2 čistým kontům, přičemž jeho tým dostal pouze 2 góly.

Zatímco Trippier, Burn, ale i Matt Targett se okamžitě usadili v základní sestavě, nejdražší lednová posila Bruno Guimarães zatím sbírá pouze závěrečné minuty zápasů jako střídající hráč. Vzhledem k současné formě týmu však Howe nemá potřebu tlačit ho za každou cenu do základu.

Pokud bychom chtěli hledat nedostatky, vetší produktivita se čekala od Chrise Wooda, který se v novém klubu ještě neprosadil. Newcastle si však momentálně na nedostatek gólů stěžovat nemůže.

V minulém a předminulém kole se konečně prosadil Willock, který tak dal vzpomenout na své velice gólové angažmá v Newcastlu v loňské sezoně. Velmi produktivní je také Ryan Fraser, který v posledních 5 zápasech zaznamenal 2 góly a 2 asistence.

Po dvouzápasové absenci se navíc také vrátila hlavní ofenzivní zbraň týmu, Allan Saint-Maximin. Přestože však nyní téměř vše v Newcastlu vypadá dobře, Howe se snaží mírnit nadšení.

“Myslím, že jsme stále v boji o udržení a je důležité, aby si to hráči uvědomovali, protože teď nemůžeme povolit,” burcoval v pozápasovém hodnocení.

Jeho svěřenci by teď opravdu neměli polevovat, neboť je čeká náročná výzva – série 4 venkovních zápasů proti Southamptonu, Chelsea, Evertonu a Tottenhamu. Prozatím však mohou být fanoušci spokojeni – asi málokdo z nich by si na začátku sezony pomyslel, že budou v březnu 5 bodů od top 10.

Zdroj: Sky Sports, Newcastle United

Reklama

Oblíbené