Reklama

Neúnavný Coufal překvapuje stále se zlepšujícími výkony. Kde je jeho strop?

Vladimír Coufal je skvělým důkazem toho, že když máte píli a odhodlání, můžete dosáhnout čehokoliv. Ještě ve 20 letech nechtěný hráč je nyní jedním z nejlepších fotbalistů reprezentace a loňskou sezónou se zařadil mezi nejlepší pravé obránce Premier League.

V sezóně 2010/11 nastupoval Vladimír Coufal za Hlučín ve druhé lize, o rok později za Opavu taktéž ve FNL. Žádným talentem neoplýval, byl to spíše poctivý dříč. Jenže ta pověstná dřina jej provází celou kariéru. A taky ho dostala na vrchol.

Samozřejmě je ve fotbale občas potřeba i kus štěstí, a všechna poctivost se Coufalovi vrátila, když mu v Liberci přihrála osudového trenéra Jindřicha Trpišovského.

Silný pravý obránce se totiž náramně hodí do náročného stylu trenéra Trpišovského, Coufal se tak ve Slovanu vypracoval na kapitána a jednoho z nejlepších beků ligy.

Následně si jej trenér vzal i s sebou do Slavie, kde Coufal dál rostl. V sešívaném dresu se stal miláčkem fanoušků, podmanil si pravou stranu, a za dvě sezóny vyhrál a zažil takřka vše, co šlo. Přišel tak vysněný přestup do Premier League, kde si jej vyhlédl West Ham.

Žádné velké rozkoukávání, Coufal debutoval ihned proti Leicesteru a Kladiváři zvítězili na jejich hřišti 3:0. Vysoký výkonnostní standard si udržel po celou sezónu a následně se zařadil mezi nejlepší beky celé Premier League.

Už ve Slavii nakoukl do reprezentace, ze začátku však jen jako náhradník. Zprvu to vypadalo, že se přes bundesligového Pavla Kadeřábka v nejlepších letech bude dostávat jen těžko, ale Coufal dřel, až nakonec svého konkurenta výkonnostně přerostl a zaslouženě dostal přednost.

Své místo v základní sestavě české reprezentace už nepustil a v posledních zápasech patří pokaždé mezi nejlepší hráče souboru Jaroslava Šilhavého. Má tento dříč někde svůj strop, nebo už na něj dosáhl?

Nedávno oslavil 29. narozeniny, na nějaký přestup do úplného velkoklubu už to asi nevypadá. Ovšem pokud bude podávat nadále tak úžasné výkony, rozhodně to není vyloučené. Jeho fyzická připravenost je navíc natolik dokonalá, že u něj věk nehraje až takovou roli.

I ve West Hamu je ale velice šťastný, je tak dost možné, že na Olympijském stadionu zůstane po celou dobu v Anglii. Zvlášť, pokud se Hammers bude dařit jako doposud.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Souček a Coufal jsou 2 netalentované kopyta, kteří se pílí a neustálým opakováním základních dovedností jako je zpracování míče nebo narážečka dostali až na vrchol. A zadní namachrovaní frajírci. Lepší vzor pro smrady nenajdete.

 2. To, že včera nezavinil branku, ještě neznamená, že “hledá” svůj strop. Na ME, kde proti němu hrála vyšší kvalita už takový suverén nebyl.

 3. No, až přestane podklouzávat před góly a dá z 20-ti centrů aspoň polovinu na spoluhráče, tak možná. Ono jenom běhat celý zápas bez tvořivosti a fotbalového myšlení nestačí, přestože si ve Slavii myslí opak.

 4. On na sobě neustále pracuje a dělá vše proto, aby se stále zlepšoval.
  Rady z řad všeznalých fandů nepotřebuje. Jeho píle a pracovitost
  jej bude posouvat stále dál. Přejme mu zdraví a ať dojde co nejdále.
  Mnozí měli a mají talentu na rozdávání a nedojdou zdaleka tak daleko jako
  on. Děvčata, alkohol, večírky a tetování na celém těle k úspěchu nevedou.
  Těch namistrovaných talentů u nás pobíhá spousta a možná ani jeden z nich
  nedojde tak daleko jako on, protože se nechají zblbnout od “odborníků”
  vynášejících je do nebe po dvou či třech vydařených zápasech v naší nejvyšší
  srandalize.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené