Nesmrtelný Ibrahimovič! Švédská fotbalová ikona přepsala rekord Serie A, svým gólem překonala legendárního Costacurtu

AC Milán zavítal v rámci svého sobotního programu 27. kola Serie A na hřiště Udinese Calcio, kterému podlehl 1:3. Jednu pozitivní zprávu ale přece jen Rossoneri najít mohou, a to v podobě individuálního rekordu Zlatana Ibrahimoviče. Švédská fotbalová ikona se totiž stala nejstarším střelcem v historii italské ligy.

AC Milán za sebou nemá dobré utkání. A nejen to, vlastně poslední tři ligová kola. Nejprve svěřenci Stefana Pioliho podlehli Fiorentině, poté doma pouze remizovali se Salernitanou a úplně naposledy nestačili na Udinese.

To se překvapivě ujalo vedení už v deváté minutě, když se umístěnou střelou k levé tyči gólově prosadil Roberto Pereyra.

Rossoneri dokázali vyrovnat až v nastaveném čase prvního poločasu, kdy rozhodčí díky kontrole u videa odpískal pro hostující celek penaltu. Svůj první pokus nejprve Ibrahimovič neproměnil, VAR ale následně rozhodl o opakování pokutového kopu.

Jeden z hráčů domácího týmu totiž vyběhl mnohem dříve, čímž porušil pravidla a Ibrahimovič tak měl k dispozici další pokus. A podruhé už se nezmýlil.

Nestárnoucí švédský forvard zaznamenal svůj 156. gól v italské nejvyšší soutěži a vyrovnal tak počin současného kouče Itálie Roberta Manciniho. Zlatan se však zapsal do historie italského fotbalu jiným počinem.

Proměněnou penaltou se totiž stal nejstarším střelcem v historii italské ligy, a to konkrétně ve svých 41 letech a 166 dnech. Ibrahimovič tak překonal jiného hráče AC Milán, tedy Alessandra Costacurtu, jenž tento rekord držel od roku 2007.

Rossoneri ovšem před odchodem do kabin ještě jednou inkasovali, když se v šesté nastavené minutě trefil Beto.

Gólman Mike Maignan pak lovil míč ze sítě i v druhém poločase, na 3:1 zvýšil v 70. minutě Kingsley Ehizibue. AC tento zápas jednoduše nezvládlo a připisuje si další ztrátu. Momentálně se se ziskem 48 bodů nachází na čtvrtém místě Serie A, načež na třetí Inter ztrácí dva body, na páté AS Řím má náskok v podobě jediného bodu.

Zdroje: Serie A, CNN