Nerad bych to s něčím přirovnával, ale je to jeden z mých největších úspěchů, říká Bílek po postupu do play-off

Viktoria Plzeň to opět zvládla! Tým trenéra Michala Bílka opět zvítězit 2:1 a postupuje do play-off o Ligu mistrů, ve kterém ji stačí vyřadit Karabach a zahraje si po delší pauze skupinovou fázi. Co řekl trenér po zápase?

Šeriff Tiraspol nedokázal zopakovat výkony z minulé sezony, kdy zdolal ve skupinové fázi Ligy mistrů i slavný Real a s Viktorií padl v obou zápasech 1:2.

Tým Michala Bílka má tak jistou skupinovou fázi Evropské ligy a pokud se mu povede vyřadit i Karabach, bude v Plzni ještě více veselo, protože do kasy poputují peníze za Ligu mistrů.

„Nerad bych to s něčím přirovnával, ale je to jeden z mých největších úspěchů. Dostali jsme se už teď daleko, ale ještě nás čekají dva zápasy a pořád boj o Ligu mistrů. Soupeř dnes potvrdil svoji kvalitu, takže je to velmi cenné vítězství,“ řekl Bílek na tiskové konferenci.

Viktoria se díky Janu Klimentovi dostala v prvním poločase do vedení, poté ale neproměnil penaltu Tomáš Chorý a když přišlo na řadu vyrovnání, leckteří fanoušci se obávali. Nakonec ale přidal druhý gól svého týmu Jhon Mosquera.

„Celých 90 minut to byly obrovské nervy. V první půli jsme soupeře nepustili do nějaké výrazné šance, ale po smolné penaltě, která přišla hodně brzy v druhém poločase, tak ty chvíle byly nejhorší. Až, když jsme dali vedoucí a rozhodující branku, tak se nám začalo dýchat o něco lépe,“ dodal.

Skupinová fáze Ligy mistrů je velmi důležitá, i z toho důvodu je nyní náročné se opět soustředit na ligu, ve které Viktorie zamíří do Mladé Boleslavi, kde změří síly s přemožitelem Slavie – Hradcem Králové.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň