Spojte se s námi


Chance Liga

Nepříliš vydařené angažmá je u konce. Aleš Čermák si bude hledat nový klub. Vrátí se do české nejvyšší soutěže?

Vedení Dunajské Stredy se dohodlo na rozvázání smlouvy s Alešem Čermákem. Sáhne po něm některý z klubů naší nejvyšší soutěže?

Publikováno

dne

Vedení Dunajské Stredy se dohodlo na rozvázání smlouvy s Alešem Čermákem. Sáhne po něm některý z klubů naší nejvyšší soutěže?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Odchovanec pražské Sparty se v kariéře výrazněji prosadil až po svém přestupu do Viktorie Plzeň. Předtím hostoval v Hradci Králové nebo Mladé Boleslavi.

Právě Plzeň přivedla Čermáka v roce 2017 ze Sparty. Postupně se v kádru Viktorie zapracoval do základní sestavy a svými výkony si vysloužil také starty v Lize mistrů. Během svého působení v Plzni nasbíral 156 startů ve kterých vsítil pětadvacet branek.

V lednu minulého roku odešel za větším herním vytížením do kádru pražských Bohemians. V zelenobílém dresu si v šesti zápasech do kterých nastoupil připsal tři branky.

Čermák se ve své dosavadní kariéře často potýkal se zdravotními problémy, které mu mnohokrát zabrzdily slibně rozjetou kariéru.

První zahraniční angažmá

Po konci hostování v Bohemians projevila o jeho služby zájem Dunajská Streda. Na celém přestupu měl zcela jistě velký podíl také tehdejší hlavní trenér slovenského celku – Adrián Guľa.

Ten totiž herní potenciál Aleše Čermáka dobře znal, jelikož jej vedl během svého trenérského působení ve Viktorii Plzeň mezi lety 2019-2021. Nakonec se na Slovensku dohodl na smlouvě do roku 2025 s možností následné opce.

Nyní je ale jasné, že spojení devětadvacetiletého záložníka se slovenským klubem je u konce. Po pouhém roce svého působení se s vedením dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Jeho angažmá se dá shrnout jako nepříliš povedené. Do soutěžních zápasů se totiž dostával pouze v podzimní části slovenské nejvyšší soutěže, kdy v patnácti startech vstřelil pět branek. V klubu následně došlo ke změně v realizačním týmu a Čermák se tak v letošním roce do zápasů již nedostal.

Nyní se tak nabízí otázka, zda po hráči sáhne některý z týmů naší nejvyšší soutěže. I přesto, že v jarní části sezony nehrál, herní kvalitu zcela jistě má. Dá se předpokládat, že o jeho dalším působení se rozhodne v nejbližších dnech.

Zdroj: DAC Dunajská Streda, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.