Spojte se s námi


Chance Liga

Nepříjemnost pro Baník. Ostravský celek bude muset nový ročník začít bez jedné z opor

Ostravský Baník musí řešit před slavnostním duelem proti Celticu řešit nepříjemnou komplikaci. Začátek sezony, která startuje na konci měsíce, totiž nestihne jedna z klíčových opor.

Publikováno

dne

Ostravský Baník musí řešit před slavnostním duelem proti Celticu řešit nepříjemnou komplikaci. Začátek sezony, která startuje na konci měsíce, totiž nestihne jedna z klíčových opor.

Baník se připravuje na sezonu pod hvězdným trenérem

Pavel Vrba coby spasitel slezského celku? Minimálně v přípravě to tak zatím nepůsobí. Výkony nejsou nic moc, o výsledcích se dá říct vesměs to samé. Z pěti duelů totiž Baník vyhrál pouze dva, a to navíc proti Otrokovicím (7:1) a Líšni (2:0).

Jinak ostravský klub v přípravě uhrál remízy se Zlínem (1:1) a polskou Termalicou Nieciecza (0:0). V posledním duelu pak nestačil na Žilinu, která Baník porazila 3:1.

Baník už ve středu čeká slavnostní duel se skotským Celticem Glasgow, kdy oslaví výročí 100 let od svého založení. Následovat budou další přátelské zápasy s Karmiotissou, Gianninou a Karvinou. Ligu zahájí Ostravané 30. června doma s olomouckou Sigmou.

Začátek sezony bez opory

Jak již bylo zmíněno, poslední zápas se Žilinou Baník zrovna dobře nezvládl. Kromě naprosto bezradného výkonu navíc musí kouče Vrbu trápit fakt, že se zranila jedna z hlavních opor.

Utkání už po čtyřech minutách skončilo pro Davida Lischku. Čekalo se na přesnou diagnózu, aby se vědělo, jak vážné jeho zranění je a jak dlouho bude svým spoluhráčům chybět. Nyní už je jasno.

Na klubovém webu Baník oznámil, že má Lischka natržený zadní stehenní sval. Zranil se při obranném zákroku. „Má tam bohužel drobnou trhlinku. Dobu léčby odhadujeme na čtyři až šest týdnů,“ vyjádřil se ke zranění klubový lékař Martin Mohyla.

Podobné zranění si přivodil také záložník Jiří Boula, u kterého je však odhadovaná doba rekonvalescence prozatím neznámá.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.