Spojte se s námi


Fortuna liga

Nepříjemná zpráva pro Nováka. Al Jazira s ním chce rozvázat smlouvu

Nepříjemnou zprávu obdržel obránce Filip Novák od svého zaměstnavatele Al Jaziry. Vedení klubu mu oznámilo, že by s ním chtělo ukončit spolupráci. Klub ze Spojených arabských emirátů není spokojený s výkony zkušeného obránce a z tohoto důvodu se chce domluvit na ukončení smlouvy

Publikováno

dne

Nepříjemnou zprávu obdržel obránce Filip Novák od svého zaměstnavatele Al Jaziry. Vedení klubu mu oznámilo, že by s ním chtělo ukončit spolupráci. Klub ze Spojených arabských emirátů není spokojený s výkony zkušeného obránce a z tohoto důvodu se chce domluvit na ukončení smlouvy. Vrátí se Novák do Turecka, nebo České republiky?

Filip Novák se dohodl na angažmá ve Spojených arabských emirátech na konci září, kam odešel jako volný hráč po ukončení smlouvy s tureckým Fenerbahce. Na podzim naskočil ke čtrnácti soutěžním zápasům, ve kterých se neradoval ze vstřelené branky ani asistence.

Rodák z Přerova si udělal velmi dobré jméno při svém angažmá v Trabzonsporu. V tureckém klubu odehrál 89 zápasů, ve kterých vstřelil devatenáct branek. Klubu z města Trabzon pomohl k triumfu v tureckém poháru.

Díky svým výkonům v dresu Trabzonsporu si vysloužil přestup do zvučnějšího Fenerbahce Istanbul. V Istanbulu ovšem nedokázal navázat na své povedené výkony z předchozího působiště.

Za dva roky ve Fenerbahce odehrál 51 zápasů a vstřelil čtyři branky. Angažmá Nováka u Žlutých kanárku bylo ovlivněno i častými zdravotními problémy.

Na začátku letošní sezóny se dohodl na ukončení smlouvy ve Fenerbahce. A překvapivě zamířil do Spojených arabských emirátů, kde se upsal Al Jazira Clubu. A ani toto angažmá podle webu HaberTS nedopadne podle představ českého reprezentanta.

Vedení klubu z Abú Dhabí s ním chce předčasně ukončit spolupráci. V novém působišti nejsou spokojeni s výkony Nováka a klub s ním do budoucna nepočítá.

Zkušený obránce bude muset po krátké době opět řešit svou budoucnost. O zájemce by nemusel mít nouzi a to především v Turecku, nebo České republice.

V minulosti bylo jméno Nováka spojováno se Slavií Praha a Spartou Praha. Ovšem momentálně se nedá počítat s tím, že by zmíněné kluby obnovily svůj zájem o zkušeného hráče.

Dá se spíše očekávat, že by se mohl vrátit do Jablonce, nebo Zlína, kde poprvé nakoukl do velkého fotbalu. Vyloučený není ani návrat do Turecka, kde si udělal velmi dobré jméno při angažmá v Trabzonsporu.

Nicméně je pravděpodobnější návrat do České republiky, kam už to zkušeného hráče láká po necelých osmi letech strávených v zahraničí.

Zdroj: HaberTS

Reklama

Oblíbené