Reklama

Nepředvedli jsme tak špatný výkon, minule jsme tu prohráli 0:5, říká Šilhavý

Česká reprezentace prohrála v úterý 0:1 s Anglií a ve skupině skončila třetí. Výkon (minimálně v druhém poločase) nebyl ideální, Jaroslav Šilhavý ale našel i pozitiva.

Zdroj: SK Slavia Praha

Česká reprezentace nakonec skončila v skupině třetí. Klíčový je samozřejmě postup, ale před posledním zápasem se očekávala alespoň druhá příčka.

„Myslím, že je to pro nás úspěch. Chtěli jsme to a měli jsme to po dvou zápasech. Měli jsme čtyři body, a dokonce jsme hráli s Anglií o první místo ve skupině, což je velmi dobrý výsledek. Myslím, že jsme udělali maximum, co jsme mohli,” řekl v pozápasovém rozhovoru.

Zápas s Anglií Čechům vůbec nevyšel, do hry jsme nedokázali zapojit Patrika Schicka, levá strana vůbec nefungovala, navíc se vykartoval Bořil. Podle Šilhavého byla znát i absence českých fanoušků.

„Narazili jsme na velice silného soupeře. Nemyslím si, že jsme předvedli tak špatný výkon, ale soupeř nás jednoznačně přehrál ve finální fázi. V Praze jsme měli v zádech diváky, nadšený výkon, každý dokázal vytáhnout něco nad rámec 100 procent.”

Lodivod reprezentace zároveň ocenil výrazně lepší výkon oproti poslednímu střetnutí s Anglií ve Wembley. Tehdy schytali Češi “bůra” a byli pro smích. Tentokrát byli ve hře do poslední minuty.

„Dnes tam byly pasáže, že jsme kombinovali, drželi balon více než soupeř. V prvním poločase jsme měli dvě šance. Minule jsme tu prohráli 0:5 a neměli jsme skoro nic. Dnes to nebyl úplně špatný zápas, akorát jsme oproti takto silným soupeřům horší ve finální fázi.”

V osmifinále si Šilhavého svěřenci zahrají buď s Nizozemskem, nebo s vítězem skupiny E. Ve hře je tedy varianta se Slováky, Švédy, Poláky i Španěly.

„Myslím, že je to stejný level, stejná síla. Je to jedno utkání se silným soupeřem, může se stát cokoliv. A koho bych si přál? Asi kvůli lidem Budapešť, aby za námi mohli naši fanoušci přicestovat a povzbudit nás,” řekl Šilhavý.”

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Takže vlastně můžeme být rádi, že jsme nedostali bura. Tak jestli je tohle přístup trenéra fotbalové reprezentace. Tak se nemá smysl na ní vůbec divat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené