Spojte se s námi


Fotbal

Nepotřební. Těchto hráčů se chce Real Madrid zbavit

Aurélien Tchouaméni a Antonio Rüdiger. To jsou dosavadní posily Realu Madrid, který by mohl přivést ještě alespoň jednoho hráče, ideálně do útoku. Jenže kádr není nafukovací a v La Lize může být v A-týmu jen 25 hráčů. Proto musí nejprve někdo odejít.

Publikováno

dne

Aurélien Tchouaméni a Antonio Rüdiger. To jsou dosavadní posily Realu Madrid, který by mohl přivést ještě alespoň jednoho hráče, ideálně do útoku. Jenže kádr není nafukovací a v La Lize může být v A-týmu jen 25 hráčů. Proto musí nejprve někdo odejít.

Real Madrid loni zažil snovou sezónu. Nejprve vyhrál španělský Superpohár, poté ovládl s přehledem La Ligu a vše završil vítězstvím v Lize mistrů.

V letním přestupovém období však nezahálel a přivedl dvě posily, které se poperou o místo v základní sestavě. Královský klub však potřebuje také nějaké místo na soupisce uvolnit, kdo by tak měl Santiago Bernabéu opustit?

Mariano Diaz

První na seznamu. Jenže právě Mariana bude nejtěžší se zbavit. Real už 28letému útočníkovi jak loni, tak letos našel nové angažmá, kde by pravidelně hrál, dokonce by se i podílel na jeho velkém platu, který mu menší kluby ve Španělsku logicky nedorovnají.

Jenže Mariano s díky odmítl a raději si ponechá status hráče Realu Madrid, i když bude celou sezónu jen vysedávat na tribuně. Los Blancos už jsou s jeho neochotou odejít tak zoufalí, že dokonce uvažují o předčasném rozvázání smlouvy, která je platná do roku 2023.

Že s Marianem Ancelotti nepočítá mu dal jasně najevo tím, že v přípravě dostal společně s Odriozolou z celého kádru nejméně minut (20).

Álvaro Odriozola

Odriozola strávil loňskou sezónu na hostování ve Fiorentině, kde odehrál 25 zápasů s bilancí 1+2. Jenže v Realu je na jeho postu velká konkurence, jasnou jedničkou na pozici pravého beka je Dani Carvajal, záda mu kryje Lucas Vázquez a zahraje zde spolehlivě i Nacho. A o svou šanci si navíc říká i brazilský mladík z Castilly Vinícius Tobias.

Pro 26letého Španěla tak není v kádru místo a hledá se uplatnění jinde. Smlouvu má v Madridu platnou ještě do roku 2024 a jeho hodnota dle webu Transfermarkt je 12 milionů eur.

Borja Mayoral

Další nepotřebný hráč, který by mohl uvolnit místo v kádru. Borja Mayoral minulou sezónu hostoval na podzim v AS Řím, na jaře v Getafe, kde se prosadil šestkrát. V tuto chvíli je útočníkem číslo dva za Karimem Benzemou, jelikož s Marianem se vůbec nepočítá a jiná „devítka“ v kádru není.

Jenže Real by se jej raději zbavil a přivedl zkušenějšího a lepšího útočníka. 25letý Španěl má v Madridu smlouvu do roku 2023 a jeho hodnota dle webu Transfermarkt činí 9 milionů eur.

Zdroj: Transfermarkt, Livesport

Reklama

Oblíbené