Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Neporazitelná Slavia. V domácím prostředí jsou sešívaní lepší než City či Real

Neporazitelná Slavia. V domácím prostředí jsou sešívaní lepší než City či Real
Foto: SK Slavia Praha

Podle informací účtu na sociální síti X je pražská Slavia za dobu působení trenéra Trpišovského na domácí půdě vůbec nejúspěšnějším týmem z deseti elitních evropských lig. Vyhrát dokázala více utkání než třeba Manchester City nebo Real Madrid.

  • Slavia má vynikající bilanci v domácím prostředí
  • Informuje o tom účet na sociální síti X
  • Sešívaní jsou lepší než City nebo Real Madrid

Slávistický národ si žije na obláčku. Po zisku mistrovského titulu sešívaní zajímavě posílili a start nového ročníku Chance Ligy vyhlížení v naprostém klidu. Během podzimu si navíc zahrají hlavní fázi Ligy mistrů, což se jim poštěstí teprve potřetí v historii.

Všechny úspěchy jsou kolektivní prací, ale kdyby se měl rychle říci jeden člověk, který je ztělesňuje, bude to Jindřich Trpišovský. Při vší úctě k Jaroslavu Tvrdíkovi, hlavní trenér má mezi většinou fanoušků ještě větší renomé. V souvislosti s devětačtyřicetiletým rodákem z Prahy se nyní objevila velice zajímavá statistika.

„114 – Od ledna 2018, kdy Jindřich Trpišovský převzal pozici trenéra Slavie Praha, žádný tým napříč 10 nejlepšími evropskými soutěžemi nevyhrál tolik domácích zápasů v domácí soutěži jako Slavia,“ upozornil na X účet OptaJakub.

Slavia vyhrála 114 utkání

Slavia tak za posledních osm a půl let dokázala v Edenu zvítězit 114 utkání, což je za stejné období o dvě více než Manchester City a hned o šest navrch oproti Liverpoolu. Čtvrtým celkem v tomto pořadí je Barcelona (107 výher), kterou následují Porto a Real Madrid (oba 106). Vlastně se to zdá až neuvěřitelné, do jaké společnosti se klub z pražských Vršovic dostal.

Pod vedením Jindřicha Trpišovské sešívaní neskončili v české nejvyšší soutěži hůře než druzí a hned čtyřikrát ji vyhráli. Stejný počet triumfů zaznamenali také v národním poháru a velké úspěchy slavili také v evropských pohárech. Vzpomenout můžeme třeba na dvojí postup do čtvrtfinále Evropské ligy nebo dvojí účast v základní skupině Ligy mistrů.

Další výhra může přijít už v neděli

Poslední ročník Chance Ligy Slavia v domácím prostředí pouze vyhrávala, což jistě velmi pomohlo k poskočení na první místo výše uvedené tabulky. Další korálek mohou sešívaní navléknout už v neděli, kdy hostí v prvním kole Hradec Králové. Než se rozjedou západní soutěže, tak mají v Edenu několik týdnů na navyšování náskoku k dobru.

Vedle nesporné sportovní kvality, která je podpořena rozsáhlými investicemi do kádru, má ale vysoký počet domácích vítězství i dalšího jmenovatele. Tím jsou fanoušci, kteří Eden pravidelně vyprodávají a vytváří v něm vynikající atmosféru. Stačí vzpomenout třeba na poslední play-off o Ligu mistrů, ve kterém sice Slavie přes Lille mezi elitu nepostoupila, ale i díky svým příznivcům dokázala vyhrát 2:1.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu