Spojte se s námi


Fotbal

Nepochopitelné selhání v posledních vteřinách! Podívejte se, jak PSG přišlo o výhru. Co se v týmu děje?

PSG před mistrovstvím a po mistrovství světa? Téměř jako dva odlišné týmy. Potvrzují to výkony, ale také výsledky. V neděli překvapivě neudržel lídr francouzské ligy vedení proti Reims. Inkasoval gól po chybě v posledních vteřinách utkání. Co se s týmem děje?

Publikováno

dne

PSG před mistrovstvím a po mistrovství světa? Téměř jako dva odlišné týmy. Potvrzují to výkony, ale také výsledky. V neděli překvapivě neudržel lídr francouzské ligy vedení proti Reims. Inkasoval gól po chybě v posledních vteřinách utkání. Co se s týmem děje?

PSG proti Reims doplatilo na chyby

Jednoznačná pohárová výhra proti týmu z šesté ligy měla PSG dostat zpět do pohody. Jenže se tak nestalo. Třetí z posledních pěti ligových utkání neskončilo výhrou. Nicméně tahle ztráta bolí zatím nejvíce.

Předtím totiž PSG nestačilo na Lens, to však doma na Pařížany hrát umí. Prohra s rozjetým Rennes na jeho půdě také šla nějakým způsobem skousnout. I když to znamenalo další stažení náskoku. Ale remíza s Reims doma?

Nejhorší je, že se PSG nevytáhlo ani nějakým skvělým výkonem. Naopak. Od začátku to nebylo dobré. V poločase však trenér Christophe Galtier udělal klíčový tah. Stáhl Vitinhu, do hry poslal Marca Verrattiho, Neymar se přesunul do prostoru pod Messiho a Mbappého.

Díky tomu se hra začala otevírat ve prospěch PSG, padl i první gól, o který se postaral Neymar. Jenže aby vše nebylo tak snadné, tak Verratti, jenž na hřiště přišel na začátku druhé půle, viděl v 59. minutě červenou kartu.

To pochopitelně znamenalo zvýšení naděje pro hosty. Nicméně dlouho se PSG drželo ve hře. Vlastně až do úplného závěru zápasu. Hvězdné trio Messi, Neymar, Mbappé ale znovu neudeřilo.

Naopak pár vteřin před koncem zápasu došlo k vyrovnání stavu po neuvěřitelně laxní a školácké chybě. Při hlavičkované ve středu hřiště totiž teprve 16letý mladíček Warren Zaire-Emery hlavičkoval přímo na nohu soupeře, který mohl jít do rychlého brejku a využil jej.

O gól se postaral Folarin Balogun, tedy muž, který v Reims hostuje z Arsenalu.

Co se s PSG děje?

Po tom, co předvádí PSG v novém roce, se nabízí otázka, co se s týmem děje. Před světovým šampionátem vypadal k nezastavení, forma Messiho a Neymara byla fenomenální, pomalu se rozehříval také Mbappé, tým vypadal skvěle vybalancovaně.

Teď tým ale působí úplně jinak. A spokojen není ani kouč Galtier, který výkon proti Reims kritizoval poměrně ostře. „Nejsem znepokojený, ale naštvaný. Neukázali jsme nic zajímavého, měli jsme málo pohybu, vše nám dlouho trvalo. Musíme učinit rozhodnutí s cílem zvýšit konkurenci,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci.

Jisté problémy naznačil záložník Danilo Pereira, který prohlásil, že hráči PSG musí ihned změnit své nastavení v hlavě. Pokud se to prý nezmění a tým nebude spolupracovat, bude to ještě v této sezoně těžké.

Za zmínku pak stojí, že PSG cílí hlavně na Ligu mistrů a hned v úvodním vyřazovacím kole bude čelit Bayernu Mnichov. Má před sebou tedy ohromnou výzvu a aby ji zvládlo, musí se co nejrychleji vrátit do formy.

Zdroj: PSG, Ligue 1, ESPN, Twitter

Reklama

Oblíbené