Není divu, proč je Messi nejlepším fotbalistou světa! Jeho předkové přišli do Ameriky z evropských fotbalových velmocí

Lionel Messi je bezesporu jedním z nejlepších fotbalistů a celkově sportovců, kteří kdy běhali po této planetě. Právě díky tomu je v médiích jeho jméno často skloňováno a občas se může zdát, že o něm již bylo napsáno vše. Nicméně něčemu byla věnována větší pozornost, něčemu menší. Vybrali jsme pro Vás pár zajímavostí, které jste možná o hvězdném Argentinci nevěděli.

Embed from Getty Images

Zřejmě každý fotbalový fanoušek ví, že Lionel Messi měl v mládí nedostatek růstového hormonu. Po dobu tří let mu byl do nohou vstřikován právě lidský růstový hormon. Náklady na tuto léčbu stály 1 500 dolarů měsíčně, celou léčbu hradila Barcelona.

Co už je méně známým faktem? Že Messi je velký jedlík a rád si pochutnává na různých jídlech. Nejraději však má ta jednoduchá. Nepohrdne ani řízkem, nicméně jeho nejoblíbenějším pokrmem jest Milanesa Napolitana, což jest jídlo skládající se ze sýrů, cibule, rajčat a koření.

Rovněž málokdo ví, že argentinská hvězda má poměrně zajímavý mnohonárodnostní původ. Rodina jeho otce emigrovala do Argentiny z Itálie, zatímco jeho matka pochází z Libanonu. Mnoho Messiho příbuzných pak pochází z Anglie.

Mnoho lidí pak ví, jak šestinásobný držitel Zlatého míče slaví své góly. Aby ne, však jich nastřílel již mnoho. Nicméně jeho ruce vztyčené k obloze znamenají, že vstřelené branky věnuje své zesnulé babičce.

Každý pak ví, že Messi má zajímavou povahu a že je spíše introvertem. To dokazuje i skutečnost, že nesnáší volání přes telefon. Mimoto je mnoha lidem sympatický tím, jak je skromný a jak si váží svých blízkých a své rodiny. To koneckonců dokazují i jeho tetování. A právě tetování je jednou z jeho zálib.

Embed from Getty Images

Výjimečný je Messi také díky své rozšířené působnosti na poli různých charit. Například v roce 2010 se stal ambasadorem dětí v organizaci UNICEF. Svůj vliv a svou popularitu tak využil k prosazování dětských práv napříč celým světem. Tím však jeho dobročinnost nekončí a ani tímto nezačala.

Již v roce 2007, kdy měl pouze 20 let, založil pod svým jménem vlastní charitativní organizaci, která funguje doposud. Od svého vzniku Fundación Leo Messi investovala do výzkumů nových léků proti rakovině, pomohla s financováním zlepšení infrastruktury v nemocnicích nejen ve Španělsku či s podporou vzdělání. Rovněž podporuje znevýhodněné děti ve sportu.

V roce 2016 Messiho nadace pomohla dětem postiženým válkou v Sýrii, aby se mohly vzdělávat. Bylo postaveno několik nových škol. Okolo 200 000 eur bylo věnováno na vodní pumpu v Keni a jiné výživové doplňky, jelikož v dané lokalitě dlouhodobě probíhá boj proti dětské podvýživě.

Zřejmě každý pak slyšel o malém chlapci z Afghánistánu, který namísto Messiho dresu měl modrobílou pruhovanou igelitovou tašku s Messiho jmenovkou. Jakmile hvězdný Argentinec fotku viděl, mladému klučinovi poslal svůj podepsaný dres a dokonce se spolu i potkali, když Barcelona hrála přátelské utkání v Kataru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.