Spojte se s námi


Fotbal

Nenazývejme je fanoušky! Chuligáni jsou rakovinou fotbalu, říká Čeferin. Řecká vláda podnikne razantní kroky

Předseda UEFA Aleksander Čeferin se ve středu, po událostech spojených s zápasem třetího předkola Ligy mistrů mezi AEK a Dinamem Záhřeb, kdy v potyčce chuligánů přišel o život jeden z fanoušků řeckého klubu, sešel s řeckým premiérem a slíbil, že se bude více zabývat organizovaným násilím ve fotbale.

Publikováno

dne

Předseda UEFA Aleksander Čeferin se ve středu, po událostech spojených s zápasem třetího předkola Ligy mistrů mezi AEK a Dinamem Záhřeb, kdy v potyčce chuligánů přišel o život jeden z fanoušků řeckého klubu, sešel s řeckým premiérem a slíbil, že se bude více zabývat organizovaným násilím ve fotbale.

V minulém týdnu se měl na stadionu AEK Atény konat zápas třetího předkola Ligy mistrů mezi již zmíněným řeckým celkem a Dinamem Záhřeb.

Utkání se ale nekonalo, důvodem byla potyčka chuligánů před tímto utkání, která vyvrcholila ve smrt jednoho z domácích příznivců. Devětadvacetiletý fanoušek zemřel na následky pobodání.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Útok podle serveru The Washington Post zorganizovali hostující chuligáni, tedy příznivci Dinama Záhřeb. Na fanoušky AEK zaútočili před jejich stadionem.

V souvislosti s touto událostí bylo zadrženo více než 100 osob, převážně Chorvatů. UEFA tak sice první zápas zrušila, zamítla však žádost řeckého klubu o vyloučení Dinama z Ligy mistrů.

Nutno podotknout, chorvatský prezident Zoran Milanović obvinil řecké úřady, že se zatčenými fanoušky zacházejí jako s válečnými zajatci. Jeden z řeckých vládních úředníků poté toto vyjádření označil za „neužitečné“.

K organizovanému násilí se pochopitelně vyjádřil i předseda UEFA Aleksander Čeferin, který si nebral servítky.

Nenazývejme je fanoušky, jsou rakovinou fotbalu!

„Všichni cítíme smutek. Cítíme rozhořčení kvůli idiotským věcem, které se staly, násilí bez jakéhokoli důvodu. Jsou rakovinou fotbalu. Neříkejte jim fotbaloví fanoušci, protože to nejsou fotbaloví fanoušci,“ uvedl Čeferin při setkání s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem.

Aktuální informace pak hovoří o tom, že po setkání těchto dvou mužů má řecký premiér v plánu zrušit všechny organizované fankluby. Podle něj má každému klubu zůstat jen jeden, jenž bude oficiálně napojený na klub.

Řecká vláda také zavede přísnější kontroly na stadionech, větší pravomoci dostane také policie. A jak informuje server Marca, soud s podezřelými osobami obviněných z vraždy a výtržnictví stále probíhá.

První zápas mezi AEK a Dinamem se tak odehrál až toto úterý, přičemž na stadionu chorvatského klubu zvítězil celek z Atén. Hosté sice nejprve prohrávali 0:1, poté ale dokázali vyrovnat, v 90. minutě otočil skóre tohoto duelu Konstantinos Galanopoulos a rozhodl o výhře AEK 2:1.

Zdroje: UEFA, The Washington Post, Marca, Twitter – Reuters

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.