Německý obránce Antonio Rudiger byl v zápase s Tottenhamem obětí rasistických urážek! Budou fanoušci potrestáni?

Šestadvacetiletý německý obránce Antonio Rudiger nebude mít na derby s Tottenhamem pouze příjemné vzpomínky, a to i přesto, že jeho tým zvítězil 2:0. Poté, co byl za zákrok na něj vyloučen Korejec Son, se totiž právě Němec stal terčem rasistických urážek. Budou fanoušci potrestáni?

Zdroj: Twitter

Běžela 60. minuta a Chelsea vedla 2:0. Po souboji Rudigera se Sonem se korejský křídelník ocitl na zemi. Místo toho, aby v klidu vstal, se frustrovaný Son rozhodl jemně nakopnout Němce do břicha. Po konzultaci s videorozhodčím mu Anthony Taylor udělil červenou kartu.

Jenže to nebylo vše. Po tomto incidentu se totiž německý obránce stal obětí rasistických urážek od domácích fanoušků. Hlavní rozhodčí dokonce kvůli tomu musel zápas na chvíli přerušit.

„Doufám, že pachatelé budou brzy nalezeni a potrestáni. Na tak moderním stadionu se spoustou televizních a bezpečnostních kamer by to neměl být problém. A pokud ano, tak by určitě měli být svědci, kteří to viděli či slyšeli. Je obrovská hanba, že rasismus existuje ještě v roce 2019. Kdy už tenhle nesmysl skončí?“ uvedl Rudiger na svém Twitteru.

Zástupci hráčské asociace PFA dokonce vyzvali k zákroku vládu. „Je zřejmé, že fotbalisté jsou terčem bezostyšného rasismu, který je v současnosti ve Spojeném království rozšířený. Vyzýváme vládu k vyšetřování a podporujeme vytvoření skupiny v rámci výboru pro digitální média, kulturu, média a sport.”

To, že budou dotyční fanoušci potrestáni, potvrdilo i vedení Tottenhamu. „Jakákoliv forma rasismu je nepřijatelná a na našem stadionu nebude tolerována. Všechna tato obvinění bereme vážně a bereme v úvahu nejhorší možné opatření proti každému jednotlivci, o kterém se zjistí, že se choval tímto způsobem, včetně zákazu vstupu na stadion.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..