Reklama

Nemáme se za co stydět, předvedli jsme bojovný výkon. O výsledky jsme se prali jako lvi, co máme na srdíčku, těší Daridu

Kapitán Vladimír Darida má za sebou se svými spoluhráči velmi úspěšné Euro 2020, které bude jistě s odstupem času bráno jako úspěšné. Přeci jenom musíme vzít v potaz kvality našich hráčů ve srovnání se soupeři.

Právě kvůli tomu, že jsme se často střetávali s kvalitnějšími soupeři, musel Jaroslav Šilhavý se svými svěřenci vymyslet tomu odpovídající taktiku. A nutno dodat, že volil správně!

Čeští hráči bojovali jako lvi, do zápasů dávali vždy vše a i díky troše štěstí jsme nakonec byli odměněni čtvrtfinálovým zápasem. Jak ale počínání české reprezentace na evropském šampionátu hodnotil kapitán týmu?

“Nemáme se vůbec za co stydět, předvedli jsme dobrý a bojovný výkon. O výsledky jsme se prali jako lvi, jako to, co máme na srdíčku a bylo to vidět i v dnešním zápase. Je škoda, že jsme to nedotáhli do konce a nevstřelili vyrovnávací gól, protože věřím, že bychom to pak otočili,” rozpovídal se po zápase Darida.

Zkušený záložník to ale neměl vůbec jednoduché, jelikož se minulý pátek zranil na tréninku a mužstvu chyběl při utkání s Nizozemskem v Budapešti. Ve středu už se ale opět zapojil do tréninku a proti Dánsku se dostal na hřiště ve druhém poločase.

“Dánové dobře bránili a hrálo jim do karet, že šli do vedení. Do jejich defenzivy se těžce dostává a je škoda, že jsme to nezvládli,” mrzí Daridu neproměněné šance.

Velká škoda je také to, že se utkání nehrálo například v Budapešti, kde bychom měli bezpochyby opět velkou podporu našich fanoušků, kteří by našim hráčům pomohli. Především v posledních minutách zápasu by byla jejich energie znát!

To Dánové měli v hledišti na několik tisíc fanoušků, kteří podporovali své svěřence. Jak ale sám Darida přiznává, pořád lepší něco než nic.

“Dánské fanoušky jsme vnímali, ale jak jsem už mnohokrát řekl, je daleko lepší, když je tu alespoň nějaká atmosféra, než když by se ten zápas hrál jako přátelák před prázdnými tribunami,” zakončil rozhovor.

Před námi jsou ještě poslední tři zápasy, bohužel bez české účasti. Postupem času však budeme na tento evropský šampionát vzpomínat v dobrém. Famózní výkony Patrika Schicka, Vladimíra Coufala či Tomáše Vaclíka zůstanou v naší paměti na dlouho.

Nutno dodat, že jsme po letech měli opět důvod k tomu, abychom na naše reprezentanty byli právem hrdí!

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Obdobné pocity jako po semi s Řeckem na EURO2004… bezesporu úspěšné EURO, ale s Dánskem (Řeckem) se nemělo vypadnout.. Proti Dánsku rozhodly 2 školácké chyby při bránění, proti Řecku jediná Brucknerova trenérská chyba, když při neúspěšném dobývání řecké obrany neposlal za celých 120 minut na hřiště Marka Heinze, který v předchozích zápasech působil jako střídající žolík : Rozhodl zápasy proti Lotyšsku a Nizozemsku ( v 88. minutě prudce vypálil Heinz, Van der Sar tuto střelu pouze vyrazil k dobíhajícímu Poborskému, který se neukvapil a před prázdnou bránu naservíroval míč Šmicrovi), a proti Německu byl vyhlášen nejlepším hráčem na hřišti.. Jediné střídání bylo Šmicra za zraněného Nedvěda..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené