Reklama

Největší společnosti fotbalových agentů v České republice? Dominují Kolář s Paskou

Být fotbalovým agentem není jednoduché. Konkurence je obrovská, navíc je nutné být svým klientům neustále po ruce u vyjednávání smluv a přestupů, aby byly spokojeny všechny strany, včetně právě agenta. Kteří agenti či agentury patří mezi ty nejlepší v České republice?

Zdroj: whufc.com

V České republice je nejeden známý agent a nejedna známá agentura. Hned sedm agentur se může dokonce chlubit tím, že v součtu přesahuje hodnota jejich klientů 10 milionů eur. Dvě dokonce přesahují hodnotu 70 milionů eur a za nimi je propast. Které agentury patří k této špičce?

Sport Invest – Viktor Kolář

Společnost vlastněná Viktorem Kolářem má v současnosti přes 130 klientů na fotbalovém trhu. Celková hodnota všech hráčů je dle webu Transfermarkt 85,6 milionů eur.

Mezi největší ryby Sport Investu v současnosti patří Pavel Kadeřábek, Jiří Pavlenka, Vyacheslav Karavaev, Ondřej Kolář, Nikolaj Komličenko, Tomáš Kalas, Filip Novák, Tomáš Koubek, Bořek Dočkal, Jan Laštůvka, Petr Ševčík, Aleš Čermák či Ladislav Krejčí s Martinem Frýdkem. Za zmínku ale stojí i Marek Matějovský, Jaroslav Drobný nebo Michal Kadlec.

V minulosti Sport Invest měl ve své péči Petra Čecha, Radoslava Kováče či Zdeňka Pospěcha. Přestup do Brém vyjednali mimo Pavlenku také Theodoru Gebre Selassiemu. Zkrátka solidní výčet.

Zdroj: werder.de

International Sport Management – Pavel Paska

Pavla Pasku zřejmě netřeba blíže představovat. Stál za dvěma nejdražšími přestupy směrem z České republiky, když zastupoval Tomáše Rosického při odchodu do Dortmundu a posledně Tomáše Součka při přestupu do West Hamu. Jeho společnost má necelých 100 klientů s hodnotou 72,83 milionů eur.

V současnosti zastupuje Patrika Schicka či výše zmíněného Součka. Dále pak Adama Hložka, Lukáše Masopusta, Ladislava Krejčího mladšího, Jana Kopice, Martina Pospíšila, Stanislava Tecla, Martina Graiciara a lze pokračovat. Z možných hvězd budoucnosti stojí za zmínku Václav Drchal, David Zima či Mojmír Chytil.

V minulosti mimo Rosického zastupoval Milana Baroše, Jana Kollera, Jana Poláka či Václava Kadlece. Opět perfektní vizitka.

Zdroj: sparta.cz

Nehoda Sport – Zdeněk Nehoda

Klienti Nehodovy agentury mají v současnosti hodnotu 32,60 milionů eur a jedná se o poslední společnost svého druhu v České republice, která přesahuje hranici 20 milionů.

V současnosti se může chlubit Nehoda Sport tím, že zastupuje Tomáše Vaclíka, Michala Sadílka, Davida Lischku, Václava Černého, Tomáše Chorého, Pavla Šulce či Aleše Matějů. Celkově má přes 60 klientů.

Co se týká minulosti, dojednal Zdeněk Nehoda přestupy Pavla Nedvěda do Lazia či Juventusu, také zastupoval Zdeňka Grygeru, Tomáše Řepku, Radka Černého či Tomáše Necida.

Zdroj: sevillafc.es

Global Ballgames

Jedná se o agenturu vzniklou v roce 2017. Jejím ředitelem je Zdeněk Heinzel. V současnosti má přes 100 klientů a jejich hodnota jest 19,45 milionů eur.

Mezi její nejznámější klienty patří Ondřej Kůdela, Jan Matoušek, Tomáš Malinský, Radim Breite, Lukáš Provod, David Jablonský, Laco Takács či Michael Lüftner.

Chovanec Sport Agency – Ondřej Chovanec

Ondřej Chovanec má v péči okolo 50 hráčů, jejichž hodnota dohromady čítá 17,48 milionů eur.

Největší hvězdou je bezpochyby Vladimír Darida. Další klienti jsou například Matěj Vydra, Jakub Brabec, Lukáš Hejda, Josef Hušbauer, Daniel Pudil či Jan Rezek. V minulosti agentura zastupovala například Pavla Horvátha, Daniela Huňu či Davida Lafatu.

Zdroj: spartak.com

K2K Sports – Karol Kisel, Martin Latka

Kdysi hvězdy naší nejvyšší soutěže, dnes spolupracující agenti. Karol Kisel s Martinem Latkou vlastní společnost K2K Sports, která aktuálně zastupuje téměř 30 fotbalistů s hodnotu 15,23 milionů eur.

Alex Král, Jaromír Zmrhal, Vladimír Coufal, Miroslav Káčer, Matej Mršič či Milan Švenger patří mezi nejznámější z jejich klientů.

Europa Sport Agency Muller – Jiří Müller

Jiří Müller býval pracovníkem výše zmíněné společnosti Nehoda Sport, než se rozhodl se osamostatnit. Nyní má jeho agentura přes 50 klientů s hodnotou necelých 13 milionů eur.

Zastupuje například Michala Frydrycha, Adama Jánoše, Romana Potočného, Roberta Hrubého, Micka van Burena, Tomáše Necida, Václava Pilaře či Patrika Le Gianga.

Navíc má prý dobré vztahy se superagentem Minem Raiolou a přátelí se s Pavlem Nedvědem. Budoucnost může mít ještě teprve před sebou.

Zdroj: fkjablonec.cz
Global Sports – rodina Zíkových

Tato agentura již úplně nepatří do žebříčku, jelikož ve svém výčtu má největší hvězdy ze zahraničí, přesto stojí za zmínku. Práce, kterou odvádí bratři David a Filip Zíkovi, s níž navazují na svého otce, je totiž skvělá.

Zastupují Martina Dúbravku, Nica Stancia, Jána Greguše, Benjamina Tetteha, Patrika Hrošovského či Floriana Nitu. Z našinců pak Davida Limberského, Michala Trávníka, Matěje Hanouska, Zdeňka Ondráška, Jana Sýkoru, Aleše Hrušku, Martina Zemana či Tomáše Hořavu.

Zdroje: Transfermarkt, Global Sports, ISM, Sport Invest, K2K Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené