Spojte se s námi


Fotbal

Největší fotbalové zářezy! Tyto zápasy byly doslova loupeže za bílého dne

Fotbal rozhodují nejenom krásné góly a chyby obránců, často do hry vstoupí také rozhodčí. Občas svými pochybeními poškodí jeden či druhý tým, někdy jen lehce, občas se však jedná o kruté zaříznutí. Ať už je za tím úmysl nebo ne, spousta fotbalistů se netají tím, že není horší pocit bezmoci, než když hrajete proti čtrnácti lidem.

Publikováno

dne

Fotbal rozhodují nejenom krásné góly a chyby obránců, často do hry vstoupí také rozhodčí. Občas svými pochybeními poškodí jeden či druhý tým, někdy jen lehce, občas se však jedná o kruté zaříznutí. Ať už je za tím úmysl nebo ne, spousta fotbalistů se netají tím, že není horší pocit bezmoci, než když hrajete proti čtrnácti lidem. Zde jsou 3 největší zářezy za poslední dobu.

Zdroj: goal.com

V historii jsme zažili samozřejmě několik momentů, kdy byl nějaký tým okraden z důvodu podvodného chování hráče. Jedná se například o božskou ruku Diega Maradony či nastavenou dlaň Thierryho Henryho. Týmy Anglie respektive Irska se jistě cítily neuvěřitelně poškozeně, ale jednalo se o podvod hráče, který rozhodčí přehlédl.

Dnes bych se chtěl zaměřit na zápasy, ve kterých rozhodčí sérií několika chyb viditelně ovlivnil celý zápas. Podobné klání zažil na nižší úrovni téměř každý, kdo někdy hrál fotbal, podobné situace se ale staly i na té nejvyšší úrovni. I taková Liga mistrů má za sebou několik obrovských zářezů, pojďme se podívat na ty největší.

3. Real Madrid – Bayern, čvrtfinále Ligy mistrů 2016/2017

První utkání v Allianz Aréně ovládli hosté, Real díky dvěma brankám Cristiana Ronalda zvítězil 2:1. Odvetný zápas v základní hrací době zvládl lépe hráči Bayernu a po výsledku 2:1 ho dostali do prodloužení. Tam se ale znovu dvakrát prosadil hvězdný Portugalec, pojistku ještě přidal Asensio. Po zápase se ale hovořilo nejenom o výsledku.

Zápas ovlivnily několika špatnými rozhodnutími rozhodčí. Viktor Kassai z Maďarska nejprve v 80. minutě mohl vyloučit Casemira po několikátém zákroku na Robbena. Brazilský záložník už totiž jednu žlutou kartu měl, sudí si nejprve sahal do kapsy, potom se ale rozmyslel. O 5 minut později, už ale červenou kartu vytáhl, za zákrok na Asensia se klidil do sprch Vidal.

Po pasu Boatenga mohl Robert Lewandowski uhánět sám na branku, pomezní ale mávl offside. O ten se však nejednalo, Marcelo se totiž pozapomněl za obrannou řadou. Následně v prodloužení přišly dvě branky Cristiana Ronalda, obě však padly z offsidového postavení. Pochybení pomezního rozhodčího je v tomto případě velice nepochopitelné.

2. Barcelona – PSG, osmifinále Ligy mistrů 2016/17

Pro fanoušky Barcelony je to nejlepší obrat v historii, v Paříži ale na tento den velice neradi vzpomínají. Samozřejmě si čtyřgólový náskok zmařili hlavně sami, ale rozhodčí tomu svými hrubkami hodně pomohl. Hned v 18. minutě Draxler hledá přihrávkou pod sebe spoluhráče, míč ve vápně neprošel kvůli ruce Mascherana.

Pokud by PSG penaltu proměnilo, srovnalo by na 1:1 a odrazilo tlak Barcelony. Německý rozhodčí Deniz Aytekin poté naprosto nepochopitelně přehlédl situaci, která mohla rozhodnout zápas. Penaltu naopak pískl pro Blaugranas. Meunier zavrávoral a upadl na zem, o jeho hlavu šikovně přepadl Neymar a byla z toho penalta.

Odpískat by se asi dala, ale rozhodně to nejde ruku v ruce s následující situací. Za stavu 3:1 pro domácí uháněl sám na bránu Di María, kterého ve vápně nešetrně zezadu sestřelil Mascherano. Sám Argentinec po zápase přiznal, že to byl faul. Na videu jsou vidět fanoušci domácích, kteří se chytali za hlavu, jelikož tušili, že to musí být jasná penalta. Hvizd píšťalky ale nepřišel.

Penalta na Luise Suáreze v 90. minutě už je skoro legendární. Uruguayský útočník si nabíhal na vysoký oblouček do vápna, Marquinhos mu položil ruku na hruď a barcelonský útočník se skácel jako postřelený chytající se při tom za krk. Rozhodčí mu ale hereckou etudu sežral a poslal tak Barcelonu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

1. Chelsea – Barcelona, semifinále Ligy mistrů 2008/09

Jednoznačně největší loupež v historii fotbalu, ten den litovali hráče Chelsea dokonce i fanoušci ostatních anglických klubů. Norský rozhodčí Tom Henning Øvrebø musel snad Chelsea nenávidět, jinak si nejde jeho přešlapy vysvětlit. Zápas začala lépe Chelsea, když jí v 9. minutě poslal fantastickým volejem do vedení Essien. Pak ale převzal režii utkání hlavní sudí.

Ve 24. minutě Dani Alves fauloval Maloudu ve vápně, tudíž by měla následovat penalta. Rozhodčí ale nepochopitelně situaci vytáhl ven a udělal z toho přímý kop. O pár minut později uháněl Drogba sám na branku, zezadu ho přidržel za dres Abidal, navíc mu dal ještě snožku. Další jasná penalta, kterou Norský sudí neviděl, jako skoro jediný na stadionu.

V 82. minutě si Anelka ve vápně chtěl obhodit Piquého, který ale míč zastavil volejbalovým způsobem. Jasnějších penalt za ruku už ve fotbale moc nenajdete. I sám Španěl po zápase přiznal, že to byla jasná ruka. Øvrebøva píšťalka však opět zůstala němá. V 90. minutě vyrovnal Iniesta a poslal tak Barcelonu do finále. Ještě však nemuselo být rozhodnuto.

V poslední minutě nastavení Ballackovu střelil zastavil ve vápně opět rukou Eto’o, rozhodčí však ukazoval hrajte dál. Německý záložník byl tak frustrovaný, že vysprintoval za rozhodčím a dobrých 15 metrů ho pronásledoval s křikem do ucha z pár centimetrů. Po zápase obletělo celý svět video Didiera Drogby, který naštvaně máchá rukama do kamery se slovy: „It’s a fuck*ng disgrace,“ tedy ve volném překladu zkurv*ná ostuda.

Zdroj: Youtube, livesport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.