Spojte se s námi

Fotbal

Nejsme favorité, musíme krotit emoce. Trenér Koubek se vyjádřil k zápasu Konferenční ligy proti Ballkani

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtek večer vstoupí do skupinové fáze Evropské konferenční ligy, a to zápasem proti Ballkani. Jak se k nadcházejícímu zápasu vyjádřil trenér Západočechů Miroslav Koubek?

Publikováno

dne

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtek večer vstoupí do skupinové fáze Evropské konferenční ligy, a to zápasem proti Ballkani. Jak se k nadcházejícímu zápasu vyjádřil trenér Západočechů Miroslav Koubek?

Viktoriáni si museli cestu do skupinové fáze Evropské konferenční ligy pochopitelně proklestit přes předkola, přičemž už dvojzápas proti kosovské Dritě nebyl jednoduchý.

Západočeši doma nejprve zaznamenali bezbrankovou remízu, na půdě kosovského celku ale dokázali zvítězit 2:1. Gzira byla nakonec vcelku snadným soustem (4:0 a 2:0), to samé se dá říct o Tobolu (2:1, 3:0).

Ve základní skupině C už to ale Viktoria tak lehké mít nebude. Plzeň se ve skupině utká s Astanou, aktuálně třetím celkem kazašské nejvyšší soutěže. Druhým soupeřem bude Dinamo Záhřeb, jež Sparta vyřadila v předkole Evropské ligy.

A tím posledním, proti kterému Viktoria ostatně zahájí své působení ve skupině C, bude Ballkani. Velmi nepříjemný, a zároveň další kosovský soupeř, kterého zná z minulých let pražská Slavia.

Plzeň nicméně začíná doma, kupředu ji tedy poženou vlastní fanoušci. Nutno podotknout, Viktoria si nyní užívá vítěznou vlnu, když vyhrála deset po sobě jdoucích zápasů. Trenér Miroslav Koubek ale jasně říká – musíme krotit emoce.

Musíme krotit emoce, je to vrchol mé kariéry

„Musíme trochu krotit emoce. Už to bylo dokonce součástí přípravy na zápas ve Zlíně. Já na to dbám, myslím na to a kluci argumentaci chápou,“ řekl kouč Plzně na tiskové konferenci.

Západočeši půjdou do večerního zápasu jako favorit. Jak ale říká trenér Koubek, on sám tohle označování nemá rád.

„Já role favoritů nemám rád, samozřejmě je to názor novinářů a bookmakerů. Já jsem pokorný k soupeři, je to velice kvalitní soupeř. Ti kluci jsou výteční na balonu a mají rychlou dynamiku. Známe jejich přednosti, i jejich slabiny a věřím tomu, že toho dokážeme využít,“ uvedl Koubek.

Dále ještě doplňuje, že Viktoria ve skupině narazí na velmi těžké soupeře. Trenér Koubek opět nerad staví svůj tým do role favorita a soustředí se výhradně na večerní duel. Ovšem dlužno dodat, pro Koubka je to vrchol trenérské kariéry.

„Jelikož jsem skupinu ještě nehrál, tak je to součástí vrcholu mé kariéry. Je to potěšitelné, že se dosáhla nějaká meta. Já se dostal do ligy v 57 letech, dnes tam jsou po třicítce, já si to musel odpracovat. Teď to „ovoce“ přichází, ale aby mi to vytvářelo nějaké další sny, to ne,“ uzavřel.

Zdroj: UEFA, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené