Reklama

Nejsem rasista, ale v týmu je mnoho černých hráčů, žádal “fanoušek” Mohuče o konec členství v klubu, ten si jej podal

Rasismus je v posledních dnech celosvětově žhavým tématem. A že je na světě v tomto ohledu něco špatně? To nyní potvrdil celek z Mohuče. Nestává se často, že by někdo zveřejňoval či veřejně komentoval žádost o ukončení členství v klubu. Nyní to ale bylo potřeba a bundesligový celek udělal nejlepší věc, jakou udělat mohl.

Zdroj: mainz05.de

Celek z Mohuče si veřejně smlsl na svém bývalém fanouškovi poté, co požádal o ukončení členství v klubu, přičemž v žádosti uváděl poněkud nevhodné důvody. Právě proto některé pasáže z žádosti Mohuč zveřejnila na sociálních sítích i na webu, aby na ně více než vhodně a dobře reagovala.

A proč končit členství v klubu? „Už několik měsíců se nemohu ztotožnit s tímto klubem! V poslední době jsem měl dojem, že jsem na Africa Cupu namísto na německé Bundeslize. Vím, co přijde, ale ne, nejsem žádný rasista. Nesnáším to, ale tohle je příliš,“ zdůvodňoval svůj konec již bývalý příznivec.

„Kvůli tomu všemu dostávají mnohem méně prostoru němečtí talenti. V tomto případě Mohuč přestává být klubem, který mi byl blízký a byl tím pravým pro mé srdce všechny ty roky. Noveski, Bungert, Rose, Babatz, Weiland či Bell dříve symbolizovali hodnoty a mentalitu tohoto klubu. Nechávali na hřišti slzy, krev a pot,“ dodal již bývalý člen klubu.

Reakce Mohuče? Poměrně příkladná. Prý sice obvykle litují, když někdo ukončí členství v klubu. Ale v tomto případě litovat nebudou a naopak jsou rádi, že fanoušek sám odešel.

Následně klub popsal, jak se rodí rasismus a také ukázal na podmínky členství, v nichž stojí, že je celek elementem spojujícím národnosti, rasy, náboženství, sexuální orientace či společenské třídy.

„Ano, máte pravdu. Nemůžete se identifikovat s naším klubem. Barva pleti nebo jakékoli jiné vlastnosti pro nás nehrají roli. Vše, na čem nám záleží, je, že někdo je člověk a že sdílí naše hodnoty. Takové lidi v naší komunitě vítáme. S ohledem na to vítáme vaše zrušení, protože důvody, které jste uvedl, jasně dokládají, že nesdílíte hodnoty, na nichž je náš klub založen,“ pokračoval v reakci na ukončení členství celek z Mohuče.

A největší gól? Hráči, které fanoušek vypsal jako vzory, jenž symbolizovali hodnoty klubu, se postavili na stranu Mohuče a sdílí tak stejné lidské hodnoty. „Na rozdíl od vás chápeme, že “Black Lives Matter”, zakončil svou dlouhou odpověď bundesligový klub.

Zdroj: 1. FSV Mainz 05

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Šaškárna, na barvě přeci nezáleží. Až bude hnutí All Lives Matter tak možná přehodnotím, ale BLM je rasistické uskupení podporované ultralevicí. Nebudu se nikdy omlouvat za svojí barvu, heterosexualitu, ani nechuť přizpůsobit se invazivní kultuře. Nikdy nebudu klekat před rabujícími černými rasisty. 🤮 Jak to vnímáte vy?

  • Tady ale primárně nejde o BLM. “Fanoušek” psal, že to tak cítí několik měsíců a vadí mu černoši. Horší je to o to, že momentálně je téma rasismu žhavé kvůli tomu, co se stalo v USA. Proto to tam Mohuč dodala. Jinak BLM dává smysl. O tom, že by byla v otroctví či v útlaku jiná rasa, nepočítáme-li druhou světovou válku, jsem tak nějak ještě nikde neslyšel, nečetl.
   A nikdo vás nenutí omlouvat se za barvu či heterosexualitu. Nic jako invazivní kultura neexistuje (možná tak ta bílá, viz dobytí Ameriky, Afriky, atd.). A pokud byste se o situaci reálně zajímal, tak si všimnete, že rabovalo hodně bílých lidí, co zneužili situaci. Nebyli to nutně jen levičáci. Není to černobílé. Rabování nemá s protesty nic společného. Často jej provádějí lidé, kteří chtějí pošpinit a zničit význam protestů.
   A kdyby vám na barvě pleti nezáleželo, nezmiňujete rabující černé rasisty… Jenže jste to udělal. Takže asi vám na té barvě záleží. Kdoví. Hezký zbytek dne. 🙂

    • Četl jste článek? Fanoušek zmínil v žádosti o konci členství, že mu to vadilo několik měsíců. O konec žádal teď, vzápětí na to přišla reakce Mohuče. Tudíž neudělala blbě vůbec nic.

  • Podepisuju. V USA byl před pár lety podobně zabit bílej kluk ale jelikož byl bílej tak to nikomu nevadilo. Černoši jim tam dělaj roky bordel a dýlujou drogy a kurvy a mužou se posrat když jeden kriminálník a drogově závislej zgebnul??? Tim nevomlouvám toho kokota policajta ale stejně tak nechápu tu hysterii jen proto že zařval černej…

 2. Nechápu ty kecy na fanouška. Já bych taky nechtěl Spartu kde by hrálo víc cizinců(ne jen černochů!!) než Čechů. Takovej Arsenal sem nenáviděl když Wenger nepostavil jedinýho Angličana i přesto že tam hrál Rosa.

 3. Toho chlapa i Mainz chápu … Chlap má právo s počtem “neněmců” nesouhlasit a Mainz musí držet lajnu ubohé korektnosti. Jen nechápu co má za význam o tom psát. Jestli je to v souvislosti s tím ,že poicajti v USA údajně přepískli zásah proti recidivistovi a drog. dealerovi, tak je to trapný.

 4. Černý fanoušek by však vyvolal jinou reakci, kdyby si stěžoval, že se nemá s kým ztotožnit, protože je naopak příliš mnoho bělochů.

 5. Černý fanoušek by však vyvolal jinou reakci, kdyby si stěžoval, že se nemá s kým ztotožnit, protože je naopak příliš mnoho bělochů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Čtvrtý Čech v Premier League? Burnley poslalo nabídku na Pavlenku

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Matěj Vydra, to jsou čeští hráči, kteří v poslední sezóně nastupovali v Premier League. V nové sezóně by mohl alespoň jeden Čech přibýt, spekuluje se o Jiřím Pavlenkovi.

Koho sledovat v osmifinále Eura? Pět nenápadných hvězdiček, které stojí za vaši pozornost

Romelu Lukaku, Cristiano Ronaldo, Georginio Wijnaldum nebo Patrik Schick, to jsou hlavní hvězdy skupinové fáze Eura. Najdeme ale i hráče, kteří mají na postupu svého národního týmu velký podíl, přesto se o nich nemluví, respektive nepíše.

Kdo nastoupí místo vykartovaného Bořila? Matějů si na zápas věří

Česká fotbalová reprezentace se pomalu chystá na osmifinále mistrovství Evropy, ve kterém vyzve tým Nizozemska. V sestavě ale bude dozajista chybět Jan Bořil, jenž bude mít stopku za žluté karty. Kdo nastoupí místo něj?
Reklama