Spojte se s námi


Fotbal

Nejmladší hráči v nominaci na EURO. Ve skupině D mají hlavní slovo hráči PSG

Kromě zkušených hráčů se do konečných nominací jednotlivých týmů pro fotbalové mistrovství Evropy dostala také řada mladíků. Jak jsou na tom vůbec ti nejmladší v základní skupině D?

Publikováno

dne

Kromě zkušených hráčů se do konečných nominací jednotlivých týmů pro fotbalové mistrovství Evropy dostala také řada mladíků. Jak jsou na tom vůbec ti nejmladší v základní skupině D?

Nizozemsko – Xavi Simons – 21 let

V roce 2010 se stal pevnou součástí akademie Barcelony, kde prošel mládežnickými výběry. V šestnácti letech ale nastal zlom. Simons odmítl prodloužit smlouvu a po jejím konci zamířil do PSG. Více o tomto sporu si můžete přečíst zde.

Ve Francii působil až do roku 2022, ale jeho herní vytížení nebylo takové, jaké si zcela jistě ofenzivní talent představoval. I proto odešel jakožto volný hráč do nizozemského PSV. Zde se mu podařilo kariéru nastartovat správným směrem a v osmačtyřiceti zápasech nasázel dvaadvacet branek.

V PSV navíc získal kromě nizozemského poháru a superpoháru také ligovou korunu krále střelců. Jeho úspěchů si znovu všimlo vedení francouzského PSG a jelikož mělo při jeho prodeji ve smlouvě stanovenou výstupní klauzuli, přivedli Simonse zpět do Paříže.

Od července minulého roku hostuje z PSG v Lipsku. V německém celku odehrál třiačtyřicet zápasů a vsítil deset branek. O jeho další budoucnosti se nejspíše rozhodne po šampionátu. Vyloučen není ani jeho návrat do Barcelony.

Rakousko – Leopold Querfeld – 20 let

Urostlý střední obránce fotbalově vyrostl ve službách Rapidu Vídeň. Za rakouský celek nasbíral v součtu ve všech mládežnických kategoriích 125 startů. Osmkrát se z pozice obránce zapsal také mezi střelce branky.

V červenci se oficiálně stane hráčem německého Unionu Berlín. Klub o jeho přestupu již také informoval na svém webu. Reprezentační premiéru v prvním týmu Rakouska si připsal v březnu, v přátelském duelu se Slovenskem.

Francie – Warren Zaïre-Emery – 18 let

Talentovaného záložníka přivedlo vedení PSG v roce 2014 z francouzského FCM Aubervilliers. Svými výkony si postupně řekl o místo v prvním týmu a v uplynulém ročníku francouzské nejvyšší soutěže zvládl v šestadvaceti odehraných zápasech vstřelit dvě branky a přidat další tři asistence.

Na kontě má kromě dvou titulů s PSG také zisk poháru a superpoháru. S reprezentací Francie do sedmnácti let v roce 2022 vyhrál evropský šampionát v Izraeli. Emery se tam v šesti zápasech prosadil dvakrát.

Polsko – Kacper Urbanski – 19 let

Rodák z Gdaňsku začínal s fotbalem v Lechii. Odtud zamířil v roce 2021 do italské Boloně. Původně zamýšlené hostování se s ohledem na jeho výkony na hřišti přetavilo v trvalý přestup a Kacper začal sbírat potřebné zkušenosti také v prvním týmu.

V květnu roku 2022 se svým debutem v Serii A proti Janovu stal zároveň nejmladším polským fotbalistou, který kdy v italské nejvyšší soutěži nastoupil.

V úvodním střetnutí na šampionátu proti Nizozemsku hrál v základní sestavě a na hřišti vydržel pětapadesát minut. Reportáž z duelu si můžete přečíst zde.

Zdroj: UEFA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.