Reklama

Nejlepší sportovní filmy: Frodo Pytlík v roli vášnivého fanouška West Hamu ve filmu Green Street Hooligans

Sportovní filmy a dokumenty jsou v posledních letech hodně populární. Klasikou je fotbalový film z prostředí tvrdého fanouškovského jádra West Hamu Green Street Hooligans.

fotbal fanousci Krasnodar By Дмитрий Пукалик - soccer.ru, CC BY-SA 3.0
Zdroj: Дмитрий-Пукалик, CC BY-SA 3.0

Snímek režiséra Lexi Alexandera šel do kin na podzim roku 2005, do Česka se dostal půl roku nato. Hlavním tématem je rivalita mezi fanoušky West Hamu a fanoušky ostatních londýnských týmů, především Millwallu.

Vše začíná v Americe. Hlavní hrdina příběhu Matt Bruckner je neprávem vyhozen z Harvardu a odlétá za svou sestrou do Londýna. Ta se vdala za bývalého šéfa hooligans Kladivářů Steva Dunhama, jenž ale kvůli určitému incidentu fotbalové prostředí opustil a začal se více věnovat rodině.

Plně ho ale zastupuje jeho mladší bratr Pete Dunham, jenž nevynechá jediný zápas West Hamu, ani jedinou rvačku. Právě Pete bere Matta po dlouhém přemlouvání ze strany staršího bratra na zápas s Birminghamem.

Matt jde na zápas s jádrem fanoušků Kladivářů, v kolektivu se stane rychle oblíbený a všichni krom “Magora” ho vezmou mezi sebe.

Matt se stane blízkým přítelem Peta, později se k němu přestěhuje a společně s partou prožívají zajímavá dobrodružství (například výjezd na Old Trafford).

V druhé polovině filmu na scénu vstupují fanoušci Millwallu, kteří mají Kladivářům co vracet (podrobnosti ohledně konce filmu nebudu zmiňovat, šlo by o dost podstatný spoiler).

Byť se názory na tento snímek v českém znění různí, originál rozhodně stojí za zhlédnutí. Vždyť ve filmu účinkuje Frodo Pytlík (Elihah Wood), výborný herecký výkon předvedl v roli Peta Charlie Hunnam, hlavní záporák Tommy Hatcher je skvěle ztvárněn Geoffem Bellem.

Film se vyplatí vidět i pro silný příběh. Můžeme vidět, jak fotbalové prostředí vtáhne Matta, jenž se zprvu o kopanou (tak říká fotbalu) vůbec nezajímá. V případě, že se Vám bude líbit, vyšla i dvě pokračování.

Zdroj: Green Street Hooligans

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené