Nejlepší rozhodčí všech dob oslavil 61. narozeniny. Nás Čechy nemá rád, zvěstoval Nedvěd před naším zářezem

Budeme se bavit o proslulém Pierlugim Collinovi, který je mnohými označován jako nejlepší rozhodčí všech dob. Češi na něj ale bohužel nemají příjemné vzpomínky!

Zdroj: football.ua, CC BY-SA 3.0

Aktivní kariéra bývalého italského rozhodčího, který 13. února oslavil své 61. narozeniny, trvala dlouhých 28 let a k jejímu oficiálnímu ukončení došlo v roce 2005.

Jeho posledním velkým turnajem bylo EURO 2004, ke kterému se ještě vrátíme, nyní si ale slavného rozhodčího pojďme trochu připomenout.

Collina byl krom svého přísného vystupování na hřišti též výjimečný i svým vzhledem, trpí totiž nemocí, kvůli které v mládí přišel o vlasy i všechno ostatní ochlupení.

Mimo fotbal se jedná o velmi vzdělaného člověka, vystudoval univerzitu v Boloni – obor ekonomie. Během své kariéry si vysloužil i řadu ocenění, od FIFY například získal 6x po sobě ocenění pro nejlepšího rozhodčího roku a to v letech 1998-2003.

Pierlugi Collina je dodnes jediným rozhodčím, který to dotáhl až na obal fotbalového simulátoru. Stalo se tak v roce 2002, kdy byl umístěn na obal hry PES 3. Od té doby se žádný rozhodčí na obal slavných sérií FIFA ani PES nedostal.

“Na hřišti musíte být akceptovaný ne kvůli tomu, že jste rozhodčí, ale kvůli tomu, že vám lidé věří,” pronesl legendární rozhodčí po konci své kariéry.

Collina a Češi

Na světě se přeci jen najde jedna země, kde mu lidé nevěřili a asi ani nikdy věřit nebudou, tou zemí je Česká republika. Největší zářez na nás spáchal na EURU 2000 v úvodním zápase základní skupiny proti Nizozemsku.

“V Itálii jsem byl dvakrát vyloučený a dvakrát právě od něj, nemá mě rád, stejně jako Tomáše Řepku. Nás Čechy prostě nemá rád, o tom jsem přesvědčený,” zvěstoval Pavel Nedvěd před úvodním zápasem.

V 88. minutě přisoudil Nizozemcům velice přísnou penaltu, která rozhodla o naší prohře 0:1. Zápas též vstoupil do historie pověstnou Collinovou hlavičkou na Tomáše Řepku, kde dal jasně najevo, na čí straně stojí.

Poslední hořkou vzpomínku nám Collina zanechal v semifinálovém zápase EURA 2004 s Řeckem. Za stavu 0:0 byl v pokutovém území přitažen za dres Jan Koller, penaltu podobnou té z roku 2000 tentokrát slavný sudí neodpískal. Nakonec jsme po prodloužení smolně prohráli 0:1.

Zdroje: Wiki, YouTube – PaYaB, Twitter – Pro Evo Network

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jako rozhodčí byl tendenční, rád a s chutí někoho poškodil. To se stává některým lidem, kteří dostanou moc nad jinými. Ti z nás, kteří byli na vojně, tyhle změny znají.

  2. Měl lepší image než schopnosti. Býval tendenční a dělal ze svého rohodování show pro kamery namísto kvalitního pískání zápasu. Šel po penězích (kdo ne, že?), což ho nakonec stoplo v kariéře. Lukrativní smlouva se sponzorem, který zárověň sponzoroval některé velké kluby byla tím, co rozhodlo, že by nemusel být nestranný v důležitých zápasech. Rozhodl se pro peníze a skončil. A nikomu nechybí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Měl vyhrát Zlatý míč, ale upadl v zapomnění. Co se stalo s Jesého kariérou?

Nový Cristiano Ronaldo. Příští vítěz Zlatého míče. Kluk ze zlata. Takové přívlastky a spoustu dalších si vysloužil Jesé, bývalý španělský supertalent, kterého si fanoušci Realu Madrid zamilovali. Svůj talent ale naplno nerozvinul

Dnes nevyhrál lepší tým, řekl po výhře naštvaný Trpišovský

Slavia zvládla vítězně domácí zápas s Baníkem Ostrava, výkonem ale rozhodně nenadchla. To si uvědomoval i Jindřich Trpišovský, jenž v pozápasovém rozhovoru hodně kritizoval.

West Ham vs. Leeds: Preview a tipy na sázení

V sedmadvacátém kole Premier League vyzve West Ham na London Stadium Leeds. Naplní Kladiváři tužby Tomáše Součka, který si přeje zůstat ve stejné pozici před reprezentační pauzou?