Spojte se s námi


Fotbal

Nejlepší hráči Fenerbahce, soupeře pražské Slavie ve vyřazovací fázi Konferenční ligy

V pondělí byly vylosovány dvojice pro první kolo vyřazovací části Konferenční ligy. Pražská Slavia se utká s tureckým velkoklubem Fenerbahçe Istanbul. Kdo jsou momentálně nejhodnotnější hráči tohoto klubu?

Publikováno

dne

V pondělí byly vylosovány dvojice pro první kolo vyřazovací části Konferenční ligy. Pražská Slavia se utká s tureckým velkoklubem Fenerbahçe Istanbul. Kdo jsou momentálně nejhodnotnější hráči tohoto klubu?

Diego Rossi

Třiadvacetiletý Urugayec hostuje ve Fenerbahçe z Los Angeles FC. Jedná se o ofenzivního hráče, který nejčastěji nastupuje na levém či pravém křídle, ale může nastoupit i na hrotu.

V MLS vstřelil ve 101 zápasech 43 gólů. V Turecku, kde působí od léta 2021, zase tak skvostnou bilanci nemá. V 17 utkáních se trefil zatím dvakrát. Transfermarkt ho oceňuje na 16 milionů eur.

Altay Bayındır

Rodák z Bursy je momentálně zraněný, rameno by ale měl vyléčit v průběhu ledna. Proti Slavii by tedy měl být připravený. Už má za sebou i dva starty v turecké reprezentaci.

Třiadvacetiletý brankář působí ve Fenerbahçe od července 2019. Předtím chytal za Ankaragücü. V turecké nejvyšší soutěži v 92 zápasech dostal 114 gólů a vychytal 23 nul. Na Transfermarktu má hodnotu 16 milionů eur.

Attila Szalai

Další třiadvacetiletý hráč. Maďarský obránce je reprezentantem své země, za kterou odehrál 23 utkání. Szalai měří 192 cm, má tedy dobré silové i hlavičkové předpoklady. Ve Fenerbahçe je téměř dva roky.

Szalai není žádný střelec, ve 44 zápasech v tureckém klubu skóroval třikrát. O moc produktivnější nebyl ani na předchozích štacích. Transfermarkt si ho cení na 11 milionů eur.

Dalšími zajímavými hráči působícími ve Fenerbahçe jsou třeba Mesut Özil, Filip Novák nebo Luiz Gustavo. Český obránce v této sezóně odehrál v lize 11 utkání a vstřelil jednu branku.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.