Spojte se s námi


Fotbal

Nejkrásnější fotbalistky světa! Kolik z nich znáte?

Fotbal je nejpopulárnějším sportem světa, kraluje ale zejména ten mužský, který má před ženským, co se fanoušků týče, navrch. Ženský fotbal nicméně dokáže mimo fotbalové krásy nabídnout i půvab, kterým mnoho fotbalistek oplývá.

Publikováno

dne

Fotbal je nejpopulárnějším sportem světa, kraluje ale zejména ten mužský, který má před ženským, co se fanoušků týče, navrch. Ženský fotbal nicméně dokáže mimo fotbalové krásy nabídnout i půvab, kterým mnoho fotbalistek oplývá. Které z nich patří mezi nejkrásnější?

Alex Morgan – USA | Orlando Pride

Tato dvaatřicetiletá fotbalistka je snad nejslavnější na celém světě. Americká útočnice vyhrála s reprezentací Letní olympijské hry 2021 a MS ve fotbale žen 2015 a 2019.

Během své kariéry nastupovala spíše v USA, v Evropě si zahrála pár zápasů za Olympique Lyon či Tottenham Hotspur.

https://www.instagram.com/p/CCXKD3ZlrMB/

Jordyn Huitema – Kanada | PSG

Teprve dvacetiletá kanadská fotbalistka také patří mezi ty slavnější. Jedním z důvodů je i to, že je dlouholetou přítelkyní fotbalisty Bayernu Alphonsa Daviese.

Huitema nastupuje mezi ženami již od svých šestnácti let, během této doby se stala nejlepší kanadskou střelkyní v historii. S Kanadou navíc vyhrála letošní olympijské hry.

https://www.instagram.com/p/CRjTQZTqjgk/

Alisha Lehmann – Švýcarsko | Aston Villa

Dvaadvacetiletá útočnice je známá i díky fotce pohledných hráček West Hamu, která kolovala po internetu. Lehmann ale od té doby změnila angažmá a nyní nastupuje za Aston Villu.

Pravidelně nastupuje i za reprezentaci, která v dubnu vyřadila v baráži na Euro Českou republiku na pokutové kopy.

https://www.instagram.com/p/CTC3qFDjyCD/

Sakina Karchaoui – Francie | PSG

Pětadvacetiletá francouzská fotbalista je původem z Maroka, i proto má tak zajímavé jméno. Od léta tohoto roku nastupuje za PSG.

To v minulé sezoně poprvé v historii vyhrálo ligu poté, co ji dlouhodobě vévodil Lyon. I proto přivedlo další posily, včetně Češky Barbory Votíkové.

https://www.instagram.com/p/CSwz8jXg298/

Leah Williamson – Anglie | Arsenal

Čtyřiadvacetiletá anglická stoperka nastupuje celou svoji kariéru za Arsenal, ve kterém pravidelně nastupuje. V zápase své země v kvalifikace na MS proti Severní Makedonii byla dokonce kapitánkou.

Čeští fanoušci ji mohli vidět třeba před dvěma lety, když přijela s Arsenalem na Slavii. Český tým tehdy anglickému podlehl 2:5.

https://www.instagram.com/p/CT9Onc5qw17/

Zdroj: Wikipedia, Livesport, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.