Spojte se s námi


Bundesliga

Nejistá budoucnost Michala Sadílka! Povedou jeho další kroky do Německa?

Michal Sadílek v současné chvíli obléká dres nizozemského Twente. Smlouvu už má jen do konce léta, avšak s možností využití opce na další rok. Kam povedou jeho další kroky? I o tom hovořil v nedávném podcastu V Repre.

Publikováno

dne

Michal Sadílek v současné chvíli obléká dres nizozemského Twente. Smlouvu už má jen do konce léta, avšak s možností využití opce na další rok. Kam povedou jeho další kroky? I o tom hovořil v nedávném podcastu V Repre.

Na první zahraniční štaci se Michal Sadílek vydal již v roce 2015, tedy ve svých šestnácti letech. Tehdy ze Slovácka zamířil na hostování do PSV, o rok později se oba kluby dohodly na trvalém přestupu.

Jeho vytížení ovšem rozhodně nebylo ideální, proto strávil ročník 2020/21 na hostování v Liberci. Ve Fortuna lize zaznamenal z pozice středního záložníka šest gólů a dvě asistence, díky čemuž pomohl Severočechům ke konečnému šestému místu.

Nadcházející sezonu strávil na hostování v Twente. Na nové prostředí si zvykl velmi rychle, v Eredivisie odehrál 30 zápasů a stal se stabilním členem základní sestavy. I proto jej Twente v létě roku 2022 koupilo nastálo.

V právě probíhajícím ročníku se Twente nachází na třetím místě, což by znamenalo účast v předkolech Ligy mistrů. Na Alkmaar, svého nejbližšího pronásledovatele, má momentálně čtyřbodový náskok.

Zájem Freiburgu

Rodák z Uherského Hradiště má platnou smlouvu do léta, jejíž součástí ovšem je také opce na příští sezonu. O nabídky zřejmě nebude mít český reprezentant nouze, jeho případný odchod se řešil již před startem právě probíhající sezony.

„Už minulé léto se něco řešilo, přišla i oficiální nabídka, která si myslím, že na poměry Twente byla hodně zajímavá. Jednalo se o Freiburg. Uvidíme, jak se to bude v létě vyvíjet, třeba se ozvou znovu,“ prozradil Sadílek v podcastu V Repre.

Záležet by pochopitelně mohlo i na jeho výkonech na mistrovství Evropy, které se odehraje v Německu. Podle renomovaného serveru Transfermarkt se tržní hodnota čtyřiadvacetiletého fotbalisty pohybuje ve výši šest milionů eur.

Zdroj: V Repre, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.