Nejhůř zahozená šance v historii? Podívejte se, co se povedlo útočníkovi v belgické lize

Říká se, že pro útočníka není lehčí šance, jak vstřelit gól, než do prázdné branky. To však nepotvrdil Aster Vranckx, teprve 18letá naděje celku z Mechelenu. V 5. kole belgické Jupiler League vyzval KV Mechelen hostující Oostende a zápas toho kromě gólu v nastavení moc nenabídl. Až na tuto neuvěřitelně spálenou tutovku.

Zdroj: Twitter | KV Mechelen

V 66. minutě se za stavu 0:0 hnal Mechelen za úvodním gólem. Brankář Ostende vyboxoval míč pouze metr před sebe, domácí útočník při pokusu o lob trefil břevno. Míč se od brankové konstrukce odrazil k mladému Vranckxovi, který si ho zpracoval na prsa a poté téměř na brankové čáře zadrhl o balón a upadl.

Hostující obránce stihl balón uklidit do zámezí, než se 18letý mladík stihl zvednout a ten tak stihl pouze složit hlavu v dlaních.

Mechelen nakonec utkání nezvládl a ve čtvrté minutě nastavení inkasoval a prohrál tak 1:0. Aster Vranckx si tak musel v kabině hodně drbat hlavu. I takové minely se však stávají a záložník narozený v roce 2002 si na podobnou situaci příště dá určitě větší pozor.

Zdroj: Twitter | Bielsista