Spojte se s námi


Fotbal

Nejhorší přestupy Arsenalu v historii: Od Trustyho přes Pepého až k Mustafimu

Celkový seznam nejhorších přestupů Arsenalu v historii čítá 32 jmen, k neznámějším tvářím patří určitě Andrey Arshavin. Nikoho nepřekvapí, že se na předních příčkách umístil Nicolas Pepe. Přinášíme vám pět nejhorších přestupů v historii Arsenalu.

Publikováno

dne

Celkový seznam nejhorších přestupů Arsenalu v historii čítá 32 jmen, k neznámějším tvářím patří určitě Andrey Arshavin. Nikoho nepřekvapí, že se na předních příčkách umístil Nicolas Pepé. Přinášíme vám pět nejhorších přestupů v historii Arsenalu.

5. Park Chu-young

V roce 2011 měl korejský útočník namířeno do Lille, schylovalo se ke zdravotní prohlídce. Když slyšel o zájmu Arsenalu, prohlídku ve Francii zrušil a vydal se zkusit štěstí do Londýna. Arsenal za něj poslal do Monaka 6,5 milionu eur.

Začátek měl skvělý, vstřelil gól při svém debutu proti Boltonu. Fanoušci od něj tak začali mnoho očekávat. Korejec se však postupem času vytratil ze sestavy i lavičky, mnohdy nebyl ani mezi náhradníky. Za celou sezonu naskočil do pouhých 7 zápasů.

Po roce byl odeslán na hostování do Celty Vigo, kde za 25 zápasů vstřelil 4 góly a na 1 přihrál. Po Španělsku následovalo další hostování, tentokrát ve Watfordu, po kterém mu skončila smlouva v Londýně a vysněné angažmá nedopadlo podle představ.

4. Francis Jeffers

Anglický útočník přestupoval v roce 2001 do Arsenalu s tím, že by měl být především zakončovatelem na kterého bude celý klub spoléhat. Bohužel pro něj za něj Arséne Wenger zaplatil Evertonu 15 milionů eur, což v té době byla ohromná suma. Hráčem Arsenalu byl 3 roky, jednu sezonu však strávil na hostování.

První sezonu trávil především na tribuně, takže odehrál pouhých 10 zápasů ve kterých si připsal 2 góly a 1 asistenci. Bylo mu pouhých 20 let a tak se stále jen rozkoukával. V další sezoně už odehrál 28 zápasů ve kterých vstřelil jen 6 gólů a tak se ho Arsene Wenger rozhodl poslat na hostování a po jeho konci byl Jeffers prodán.

3. Clive Allen

Anglického útočníka si pamatují zřejmě spíše fanoušci Tottenhamu, ve kterém v sezoně 1986/87 vyhrál anketu hráč roku Premier League. Na začátku své kariéry však jednu sezonu strávil i v Arsenalu. Tento fakt si však většina fanoušků ani neuvědomí.

V zimě roku 1980 za něj dal Arsenal 1,4 milionu eur a tehdy z něj udělal nejdražšího teenagera historie. Bohužel pro Allena, tak jak jeho kariéra v Arsenalu rychle začala, tak rychle i skončila. V červených barvách neodehrál jediný zápas a po půlroce se za 1,9 milionu eur stěhoval do Crystal Palace.

2. Nicolas Pepé

Křídelníka z Pobřeží slonovina zřejmě všichni znají. V roce 2019 z něj Arsenal udělal svou historicky nejdražší posilu v historii, a to když poslal do Lille 80 milionů eur. Během své první sezony si připsal 8 gólů a 10 asistencí, při zavření očí by to nebylo tak hrozné.

V další sezoně už se jeho čísla dostala na 16 gólů a 5 asistencí. Chvílemi se zdálo, že by si nakonec Afričan mohl na Premier League zvyknout.  Během sezony 2021/22 odehrál však pouze 23 zápasů, což je rovná polovina oproti předešlé sezoně. V létě 2022 neseděl do plánů Mikelu Artetovi a odešel tak na hostování do Nice, čímž jeho štace v Arsenalu definitivně skončila.

1. Shkrodan Mustafi

Německý mistr světa přišel do Londýna v roce 2016 za 41 milionů eur. Při zpětném pohledu zřejmě žádný fanoušek Arsenalu nechápe, kdo za něj takovéhle peníze mohl dát. Němec dělal chybu za chybou a postupně se stal noční můrou všech fanoušků Kanonýrů. Ze stadionů Premier League zmizel v lednu 2021 ukončením smlouvy.

Zdroj: Premier League, Arsenal, fourfourtwo

Reklama

Oblíbené