Spojte se s námi


Fortuna liga

Nejhorší nákupy českých klubů v posledním desetiletí – Viktoria Plzeň

Publikováno

dne

Fotbal se točí okolo peněz, kdo jich má hodně, má našlápnuto na kvalitní výsledek. Za ony cenné papíry se může koupit spoustu hráčů. Některý transfer se vyvede a některý zas ne. Nyní se v nové sérii podíváme na nejhorší „kaufy“ českých klubů. V prvním díle se konkrétně podíváme na Viktorii Plzeň.

Foto z webu www.fcviktoria.cz

Jakub Hora – Viktoria Plzeň jej vykoupila z klubu Mostecký FK. Za A-tým si zahrál velmi málo, spíše putoval, jak je tomu na západu Čech zvykem po hostováních. Poslední půjčka byla v Teplicích, kde se také nakonec natrvalo usadil. Z pohledu Viktorie je to ztráta kvalitního hráče. Rodák z Mostu v letošní sezóně řádil. Za 31 zápasů zaznamenal 11 zásahů. 

Milan Mišůn Trenér Pavel Vrba si jej vyhlédl jako mladého perspektivního hráče se zkušenostmi ze skotského Celticu. Téměř jasný úspěch se stal opakem. Milan Mišůn do kádru nezapadl. Hned následující půlrok od jeho transferu odešel na hostování do své Příbrami, kde vyrůstal. Ta jej z nedalekého města také vykoupila, čímž se stal hráčem klubu u Litavky.

Mladen Veselinović Do Viktorie přišel z bosenského klubu Sloga Doboj jako volný hráč. Po jedné sezóně strávené v červeno-modrém dresu putoval na hostování do Mostu. Po příchodu zpět do Plzně se již řešilo, kam jej poslat. O bosenského hráče projevil zájem klub ze stejné země Sloboda Tuzla. Mladen Veselinović nyní působí v klubu Zeljeznicar.

Erik Janža v dresu Viktorie Plzeň
Foto z webu www.fcviktoria.cz

Egon Vůch Do Plzně přišel po velmi vydařené sezóně v Teplicích. V Plzni jako obvykle moc prostoru nedostal. Následovala dvě hostování v Liberci, kde Vůch okusil chuť Evropské ligy. Po návratu do Plzně se hráč stěhoval na své první zahraniční angažmá. Sice ne takové, jaké měl jako malý kluk ve snech, ale také se počítá.

Zájem o Egona projevil kazašský klub Tobol FK, odkud po jedné sezóně odešel v rámci ligy do Šachtaru Karaganda. Vůch se pokoušel o návrat do České ligy v Příbrami, pokus nevyšel. O další zkoušku se pokusil v třetiligových Domažlicích, kde v přípravě nastoupil právě proti Viktorii Plzeň.

Nutno podotknout, že Vůch své angažmá v Kazachstánu doslova protrpěl. Nekvalitní zázemí, špatné podmínky. To vše vedlo k dlouhodobému a nepříjemnému zranění. Nebýti jeho, mohl Egon dnes provětrávat trávníky českých klubů.

Tomáš Poznar – Z Baťova města do města Škodova. Úkol: vstřelit co nejvíce branek. S tímto odcházel Tomáš Poznar ze Zlína do Plzně. Urostlý útočník misi od Pavla Vrby nesplnil. 18 ligových startů s čistým střeleckým kontem. Minulý ročník strávil „Pozny“ na hostování v Ostravě. Nu doma je doma. Tomáš Poznar natrvalo přestoupil z Viktorie zpět do Zlína, kde byl tento ročník na hostování a nevedl si vůbec špatně.

Erik Janža – Do Viktorie přišel s rolí náhradníka za Davida Limberského, který se měl první sezónu rozkoukávat, poznat okolí a celý klub a v následující sezóně se ujmout kormidla na levé straně. Jenže ostřílený Limberský ukázal, že má tuhý kořínek a svého soka, který přišel z Mariboru před sebe nepustil. Hostování v Paphosu, přestup do Osijeku. Toť příběh slovinského beka v Plzni. Škoda… možná mohl dostat trochu více prostoru.

Diego Živulić – Posledním v našem seznamu je chorvatský záložník Diego Živulić. Defenzivní štít ve středu zálohy přestoupil na západ Čech ze Zlína. Do Plzně přišel s posláním zaplnit stále nezaplněnou díru po Pavlu Horváthovi. Chorvatský obr s respektem byl ideální adept. S Patrikem Hrošovským měli být ve skvělé symbióze. Malý a šikovný Slovák s velkým a důrazným Chorvatem. Plán Pavlu Vrbovi nevyšel a po jedné sezóně byl Živulić prodán na Kypr.

Někteří hráči dostali prostor, který nevyužili. Zatímco někteří získali dvě, tři šance zahrát si za A-tým, kde si nevedli špatně, ale kvůli nedostatku zkušeností byli nuceni odejít. Možná kdyby dostali prostor, tak by se jejich talent projevil, ku příkladu Adama Hložka.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.