Spojte se s námi


Fortuna liga

Nejhorší nákupy českých klubů v posledním desetiletí – 1. FK Příbram

Publikováno

dne

Fotbal se točí okolo peněz, kdo jich má hodně, má našlápnuto na kvalitní výsledek. Za ony cenné papíry se může koupit spousta hráčů. Některý transfer se vyvede a některý zase ne. V minulé epizodě jsme se zaměřili na nejhorší nákupy Jablonce. Dnes se podíváme do středu Čech, do Příbrami.

Dominik Kraut – Mladý útočník přišel do Příbrami z Ostravy, ve které vyrůstal. První sezónu se Dominik rozkoukával. Na ligovém trávníku se objevil hned sedmkrát, skórovat se mu však nepodařilo. Zbytek sezóny odehrál za juniorku, ve které zasáhl také do sedmi zápasů. Druhou sezónu stihl odehrát pouze jedno utkání. Vedení klubu se jej rozhodlo prodat do Baťovo města.

Dominik Kraut momentálně hraje za třetiligový Hlučín, ve kterém patří do základní sestavy.

Marco Ferrara – Od tohoto italského obránce se čekaly velké věci. Hráč, který prošel akademií slavného Interu by přeci měl na našem malém rybníčku vyčuhovat nad hladinou. Ferrara byl okamžitě zařazen do základní sestavy.

Po osmi zápasech z ní byl kvůli nepřesvědčivým výkonům vyřazen. Zbytek sezóny odehrál mezi juniory. Z Příbrami nakonec mladý Ital putoval zpět do rodné země, do Serie C.

Lester Peltier – Útočník z Trinidadu a Tobaga, který na střed Čech přišel ze Slovanu Bratislava po dvou nepodařených sezónách. Příbram potřebovala posílit, jelikož se chtěla dostat zpět do nejvyšší ligy, ze které spadla. Za zeleno-černé odehrál pět ligových utkání, ve kterých se mu skórovat nepodařilo. Jednatřicetiletý útočník nakonec dres Příbrami vyměnil za třetiligový arménský tým Alashkert.

Milos Nikolic – Srbský záložník s bohatými zkušenostmi, to je ten pravý muž pro náš střed zálohy, pomyslili si v Příbrami. Jenže čerstvá posila z Trnavy se po dvou zápasech zranila a čekala ji dlouhá rekonvalescence. Nikolic se poté vrátil zpět na Slovensko.

Tento transfer není pochybení od vedení klubu, nýbrž smůla, že se nová posila v úvodu sezóny zranila.

Tomáš Borek – Opět posila v sezóně 16/17, kterou Příbramští zakončili na posledním místě v nejvyšší české lize. Odchovanec Viktorie Plzeň se zpět do Čech vrátil z Turecka, kde oblékal dres Konyasporu a Alanyasporu. Do Příbrami byl povolán v záměru rozhýbat střed zálohy. Jenže zkušenému záložníkovi se moc nedařilo. Po sezóně odešel jako volný hráč do polského Pruszkowa.

Daniel Černý – Po velmi vydařené sezóně v Domažlicích, kde nasázel dvanáct gólu si jej vyhlédla právě Příbram. Na Litavce odehrál pouhá čtyři ligová utkání, ve kterých se střelecky neprosadil. Po půl roce odešel na hostování do Vyšehradu, kde vstřelil čtyři branky. Minulou sezónu jej Příbram prodala zpět do Domažlic, kde opět chytl střeleckou slinu.

Georgios Katidis – Řecký útočník, který se při svém angažmá za AEK Athény proslavil nevhodnou oslavou vstřeleného gólu, přestoupil do Příbrami z Olympie Radotín. U Litavky odehrál minulou sezónu sedm utkání v první lize, přičemž branku nevstřelil. Zbytek sezóny strávil v juniorském týmu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.