Spojte se s námi


Fortuna liga

Nejhorší Lvíčata Eura: Zvadlý kapitán i nerozehraní slávisté

Slušné výkony, ale dvě prohry a jen jedna výhra. Lvíčata se loučí s mistrovstvím Evropy do 21 let již po skupinové fázi a ačkoli Vasil Kušej či Martin Vitík zářili, jiní si bohužel na své maximum nesáhli.

Publikováno

dne

Slušné výkony, ale dvě prohry a jen jedna výhra. Lvíčata se loučí s mistrovstvím Evropy do 21 let již po skupinové fázi a ačkoli Vasil Kušej či Martin Vitík zářili, jiní si bohužel na své maximum nesáhli.

Filip Kaloč

Kapitán, kterého vyzdvihují pro mentalitu vyspělého chlapa, na turnaji nehrál dobře. Střed pod jeho vedením nefungoval, když střídal do hry proti Německu, hned z toho byl inkasovaný gól, protože se záloha rozpadla.

Navzdory tomu se proti Izraeli vrátil do sestavy a ve středu hřiště nebyl tak dominantní, jak jsme byli zvyklí z kvalifikace. Kazil přihrávky a pohybově měl rezervy, jednoduše působil jako Tomáš Souček, když ho letos kritizovali v Anglii.

Martin Cedidla

Je to trochu přísné, ale první zápas mu vyloženě nevyšel. Nebyla to úplně jeho chyba, není levák, dokonce ani krajní bek, proto bylo jeho nasazení na levé straně defenzivy překvapivé a ukázalo se i jako chybné.

Na poziční hře Cedidly byly znát návyky ze stopera, Noni Madueke si dělal na křídle, co chtěl. Vliv na jeho četnosti šancí mělo též to, že Cedidla nedržel pozici. I proto už ve zbytku turnaje nenastoupil.

Daniel Fila

Od přestupu do Slavie ubylo herního prostoru, proto Fila cestoval na turnaj jako náhradník. Proti Anglii střídal do hry na konci uznání a nebyl výrazný, v klíčovém utkání s Izraelem odehrál konce kompletní porci minut.

S Izraelem na něm byla postavena taktika, on si ale s nákopy na hrot nevěděl rady. Povedl se mu jediný průnik po levé straně, presink s jeho příchodem přestal existovat. To se sice dalo očekávat, změna systému byla ale kamenem úrazu.

David Pech

Stejně jako Fila ani on neměl vyloženě reprezentační formu. Ve Slavii příliš nehrál, přesto dostal důvěru v základu třetího utkání. Byl tak nevýrazný, že nešlo pořádně vyčíst, kterou pozici hraje a jaké má instrukce.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené