Spojte se s námi


Fotbal

Nejdůležitější hráči Argentiny na mistrovství světa? Messi a trio ve středu zálohy

V neděli skončilo fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru. Vítězem se stala Argentina v čele s Lionelem Messim. Kdo byli ale kromě božského LM10 nejdůležitějšími hráči Albiceleste?

Publikováno

dne

V neděli skončilo fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru. Vítězem se stala Argentina v čele s Lionelem Messim. Kdo byli ale kromě božského LM10 nejdůležitějšími hráči Albiceleste?

O Messim toho již bylo vyřčeno mnoho. Jasně, on je jedním z nejlepších fotbalistů v historii a konečně vyhrál mistrovství světa s národním týmem, ale nebyl jedinou hvězdou vítězného týmu.

Můžeme hovořit o skvělém gólmanovi Emilianu Martínezovi, o neprostupné skále jménem Nicolás Otamendi, o neúnavných krajních becích, o znovuzrozeném Di Maríovi nebo o ofenzivním všeumělovi Álvarezovi.

Ale možná těmi nejdůležitějšími hráči pro zisk titulu byli pro Argentinu vedle Messiho tři střední záložníci. V průběhu turnaje se na těchto třech postech vyprofilovali Enzo Fernández, Rodrigo De Paul a Alexis Mac Allister.

Přitom neměli před začátkem turnaje všichni jistou pozici v základní sestavě. V prvním utkání ve skupině proti Saúdské Arábii nastoupil od první minuty ze zmiňované trojice jen De Paul.

V druhém zápase s Mexikem už hrál vedle De Paula od začátku i Mac Allister. Enzo Fernández v průběhu utkání střídal a krásnou střelou stanovil celkový výsledek 2:0.

Od zápasu proti Polsku už tihle tři vždy patřili do úvodní jedenáctky. A rozhodně trenéra Lionela Scaloniho nezklamali. Navíc každý z nich je trochu jiným typem fotbalisty.

Rodrigo De Paul je z této trojice nejstarší a má nejvíce zkušeností z evropským fotbalem. Ne nadarmo se o něm říká, že je to Messiho bodyguard. Takového fotbalistu chcete mít v týmu a jako soupeř proti němu nechcete hrát.

Nevypustí jediný souboj, je důrazný, hra proti němu bolí, běhá do roztrhání těla. Také byl asi jedním z nejokopávanějších hráčů Argentiny na mistrovství světa.

Enzo Fernández působí v Benfice a je mu 21 let. Před mistrovstvím ho asi znali jen fanoušci portugalské ligy či argentinské reprezentace. Mladý záložník ale ukázal, že by ho fotbalový svět měl mít v merku.

Hrál ze staženější pozice, rozdával přihrávky, měnil tempo hry, nacházel skuliny, střílel z dálky, vstřelil nádherný gól Mexičanům ale také se vracel dozadu. Třeba ve finále jsme ho mnohokrát viděli při bránění u vlastního pokutového území. A to po celých 120 minut.

Alexise Mac Allistera asi taky znali před mistrovstvím jen fajnšmekři. Záložník anglického Brightonu ukázal sílu na míči, kreativní vlohy, dobrý výběr místa i dobré zakončení.

Skóroval proti Polsku i v dalších zápasech byl aktivní především v předfinální fázi. Navíc je stejně jako Fernández ještě poměrně mladý. I on si řekl o zajímavý přestup.

I díky výkonům této trojice se v podstatě téměř nedostalo na další střední záložníky. Guido Rodriguez nastoupil jen v základu proti v Mexiku a pak už nehrál.

Exeqiuel Palacios třikrát šel na hřiště jako střídající hráč. Leandro Paredes na sebe nejvíc upozornil drsnými zákroky a nesmyslným zakopnutím míče do nizozemské střídačky.

Zdroje: FIFA World Cup 2022, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.