Reklama

Nejbohatší fotbalista Barcelony? Martin Braithwaite!

Před čtyřmi lety hrál druhou anglickou ligu za Middlesborough. Nyní kope za jeden z největších fotbalových klubů světa. Nedávno také pomohl Dánsku do semifinále Eura 2020. Velmi úspěšný fotbalista, dalo by se říct, jenže on je mimo hřiště ještě úspěšnější!

Martin Braithwaite nepatří k nejlépe placeným hráčům Barcelony. Podle The Sun vydělá „jen“ dva a půl milionu českých korun týdně, což ho v katalánském velkoklubu řadí až na 14. příčku.

Jelikož je ale Lionel Messi aktuálně mimo soupisku, je právě Braithwaite nejbohatším fotbalistou Barcelony. S informací přišel renomovaný Forbes.

Hlavní příčinou má být úspěch na americkém realitním trhu. V roce 2017 prý dánský fotbalista se svým strýcem investoval do podniku s názvem NYCE Companies 850 000 dolarů.

Během roku nabyli 10 milionů dolarů, nyní to má být dokonce 250 milionů. Podle dánského BT vlastní Braithwaite se svým strýcem 1 500 bytů, dalších 500 je ve výstavbě.

„Martinova role je hodně o tom, jak si vedeme v oblastech strategie a vize z dlouhodobého hlediska. Takže se na vedení podílí, ale ne tak, aby ho to odvádělo od fotbalu,“ upřesňuje jeho strýc Philip.

Tím to ale nekončí, protože Braithwaite společně se svou manželkou zaznamenávají úspěch i v oděvním průmyslu. Jejich značka nazvaná „Trente“ je populární zejména ve Francii.

V Barceloně už si pro změnu stihli otevřít restauraci – „Gave“.

Zdroj: Forbes, The Sun, BT

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené